Reklama

základní
informace

Courmayeur (1224 – 2624 m. n. m.)

Courmayeur je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Itálii. Leží na italské straně masivu nejvyšší hory Evropy - Mont Blancu. Díky tomu Courmayeur vedle běžného lyžování na upravených sjezdovkách nabízí i výjimečné podmínky pro opravdu vysokohorské freeride lyžování.

Courmayeur je rovněž unikátní 5 km dlouhou lanovkou propojen se svým francouzským sousedem Chamomix. Další specialitou Courmayeur jsou místní termální prameny, takže po lyžování si můžete užít i příjemnou relaxaci.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
10 + 22 + 4 = 36 / 36 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
3580
Celková kapacita: 25209 os/h

Srovnat Courmayeur s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařská oblast Courmayeur Mont Blanc je tvořena dvěma areály - středisky Chécrouit/Val Veny a freeridovým areálem La Palud. Obě části leží v bezprostřední blízkosti Courmayeur, jedná se vlastně o dvě strany toho samého údolí.

Větší je areál Chécrouit, který se skládá ze 100 kilometrů sjezdových tratí s převážně východní orientací. Lanovkou lze vyjet až do výšky 2755 m na vrchol Cresta d´Arp (dolů ale vede jen neznačená a neupravovaná skiroute). Upravené sjezdovky končí o něco níže na Cresta Yaoula a jsou převážně střední náročnosti.

Druhý areál je celý určen pro freeride. Začíná se na kraji Courmayeur v lokalitě La Palud, odkud se lanovkou dostanete vrchol Punta Helbronner (3462 m). Odtud můžete sjet zpět volným terénem do Courmayeur, nebo pokračovat další kabinovou lanovkou přes ledovec Glacier du Geant na Aiguille du Midi (3842 m). Trasa hraniční kabinky je naprosto unikátní - je dlouhá 5 km a za dobrého počasí nabízí nádherné výhledy na celý masiv Mont Blanc.

Z Aiguille du Midi na vás potom čeká 20 km dlouhý sjezd ve volném terénu po ledovci údolím Vallée Blanche (a dále vláčkem do Chamoix). Kromě toho lze z Courmayeur také vyrazit na heliskiing, např. na Ruitor blízko dalšího střediska La Thuile.

Kam na běžky

V údolí Val Ferret (u dolní stanice kabinky na Punta Helbronner) je upravována běžecká stopa.

Kam zajít po lyžování

Courmayeur nabízí v lokalitě Plan des Lizzes sportovní centrum, které umožňuje věnovat ve halovým sportům od fitness centra, přes kurzy aerobiku a tance po halový tenis a golf.

V blízkém Pré-Saint-Didier (5 km od Courmayeur) naleznete termální lázně rekonstruované do původního románského stylu s vnitřními i venkovními bazénky, s hydromasážemi a tureckými lázněmi. Mnohé hotely nabízejí fitness a wellness střediska přímo ve svém areálu.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1020 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva. Ze Ženevy pokračujete po dálnici až do Chamonix, dále projedete tunelem do Itálie a hned za tunelem je Courmayeur.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * čtyři = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Alpe Lusia Bellamonte je jedním ze 4 lyžařských areálu ve Val di Fiemme, které je velmi známé a oblíbené lyžařské údolí na jihozápadním okraji Dolomit. Hlavními lyžařským...
Lyžování ve výškách: 1370 - 2214 m.n.m
Délka sjezdovek: 25 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %40 %12 %