Reklama

základní
informace

Flaine - Samoens (800 – 2500 m. n. m.)

Flaine je hlavní středisko oblasti Grand Massif, která leží v severních Savojských Alpách mezi Chamonix a Ženevou. Grand Massif je rozčleněn na 4 hlavní ubytovací oblasti - Les Carroz (1200 m), Morillon (800 m), Samoens (1200/1600 m) a samotné Flaine (1600 m).

Středisko sice neokouzlí půvabnou architekturou (většinou unifikované paneláky), ale nabízí velice solidní tratě a díky blízkosti Mont Blancu i velmi dobré sněhové podmínky.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
15 + 50 + 190 + 25 = 265 / 265 km
Uměle zasněžováno: 45 %
Vleky:
338300
Celková kapacita: 85603 os/h

Srovnat Flaine - Samoens s ostatními středisky

Lyžování

Hlavní lyžařský areál nad Flaine má podobu "kotle", na jehož stranách naleznete množství krásných širokých červených sjezdovek - zejména v sektoru Platieres a Veran.

Navíc většina svahů má ve Flaine severní nebo severovýchodní expozici, což zaručuje kvalitní sníh i odpoledne.

Snowboard

Flaine je velmi dobře vybaveno - může nabídnout 3 snow parky pro různé výkonostní úrovně.

Kam na běžky

V okolí je 10 km stop.

Kam zajít po lyžování

K relaxaci můžete využít krytý bazén (25*10 m) ve Flaine nebo návštěvu Top Form Center se saunou a masážemi. K dispozici je rovněž kluziště nebo horolezecká stěna (Indoor Climbing). Samozřejmostí je pak i několik restaurací a barů s kulečníkem.

Místní zajímavostí je podobně jako ve Val Thorens zimní automibilová dráha se školou smyku.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1050 km
Autem: po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva. Ze Ženevy pokračujete po dálnici směrem na Chamonix. Za městečkem Cluses sjedete z dálnice na N206 a dale odbočíte na D106 a vystoupáte do Flaine. Ze sjezdu z dálnice u Cluses je to cca. 25 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě (cca. 70 km) a dále busem - jízdní řády busů na Altibus, popřípadě na stránkách letiště v Ženevě.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Petr
  sníh
  14.02.2011 - 11:04

  Právě jsem se vrátil z Flaine. Lyžoval jsem, ale sněhu pomálu, o to více kamení, hlavně ve vyšších polohách. A odpolední návraty po sedřených sjezdovkách? Horor. Nevím, kde se berou ne všech internetových stránkách údaje o výšce sněhové pokrývky (současně udáváno 180-185 cm), když přímo na lanovce Platieres píšou, cituji: "25-30cm na severních svazích" . Skutečnost je taková, že ve výšce 1800 m kvetou přímo na dojezdu lanovky podběly a slušně sjízdné jsou zasněžované dojezdy sjezdovek. Jinak Franzouzi zaspali se zasněžovací technikou a pokud nenapadne nový sníh, do týdne až 14 dnů to mohou zabalit. Ze střediska se stana řada vzájemně nesouvisejících sjezdovek s omezeným provozem.

 • 4hb8
  Hodnocení pobytu
  16.02.2006 - 21:54

  Pobyt ve středisku Samoens byl nádherný, sněhu sice na zdejší poměry nebylo mnoho, ale 90 cm dole a 200 cm nahoře bohatě stačilo. Nikdy jsem ve Francii nebyl, jen slyšel vyprávět a tak mohu říci že se mi to líbilo. Na to, že to byli většinou železničáři,to byla příjemná skupina lidí, se kterými bych jel hned znovu lyžovat. Moc se mi líbila naše vedoucí (nebylo mi to nic platné) velmi příjemná a milá žena, zkrátka fajn. Ale ostatní byly také fajn, ale jinak no. Pobyt sice nezačal zrovna příjemně,v agon OBB netopil, tak že do půlnoci jsme mrzli, ale na to už jsem dávno zapoměl a zůstala jen vydařená vzpomínka na krásný zájezd do Savojských Alp. Málem jsem zapoměl zmínit stravování, byla to kapitola sama o sobě, jedním slovem super! Co ještě dodat, nic bylo to krásné a rád si vzpomenu při prohlížení fotografií na tento pobyt a všechny lidi kteří tam byli. Snad se ještě někdy setkáme nashledanou přátelé. 4hb8.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

čtyři + ? = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Kaprun - Kitzsteinhorn je ledovcovým areálem, který se nachází nad známým střediskem Zell am See. Pod vrcholem Kitzsteinhornu (3.209 m.n.m.) se rozkládá široká ledovcová ...
Lyžování ve výškách: 911 - 3029 m.n.m
Délka sjezdovek: 41 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %61 %7 %