Reklama

základní
informace

Grosseck - Speiereck (1000 – 2400 m. n. m.)

Grosseck - Speiereck leží cca. 100 km jižně od Salcburgu ve středu lyžařského regionu Lungau nad vesničkami Mauterndorf a St. Michael im Lungau. Do stejného lyžařského regionu Lungau patří ještě Katschberg – Aineck a Fanningberg. Areál Grosseck - Speireck nabízí solidních 50 km tratí a podobně jako 2 ostatní areály Lungau i dobrou dopravní dostupnost po tauernské dálnici a orientaci na rodiny s dětmi.

Všechna tři střediska můžete navštívit v rámci společného skipasu Lungau (držitelé skipasu Lungau mají skibusy mezi střediska zdarma). V rámci dalšího společného skipasu - Lungo - můžete ještě navíc zajet i do blízkého středisko Obertauern (18 km od Grosseck - Speiereck Mauterndorfu).


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
26 + 17 + 7 = 50 / 50 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
424
Celková kapacita: 14500 os/h

Srovnat Grosseck - Speiereck s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se hlavně v kotli mezi vrcholem Speiereck (2.411 m) a Grosseck (2.066 m) na svazích s převážně východní orientací. Údolní stanice lanovek střediska Grosseck / Speireck se nacházejí přímo v obcích Mautendorf a St. Michael. Většina tratí má spíše středně náročný profil, zajímavé jsou při dobrých sněhových podmínkách sjezdy do údolí - hlavně poměrně náročný 9 km sjezdem do obce Mauterndorf s převýšením 600 m. V horní části střediska v okolí vrcholu Speiereck je několik neupravovaných skiroutes.

V rámci skipasu Lungau pak můžete vyrazit do sousedních areálů Aineck - Katschberg a Fanningberg. Areály jsou vzájemně propojené jsou bezplatnými skibusy.

Snowboard

Ve středisku není žádná zvláštní infrastruktura pro snowboard.

Kam na běžky

V celém regionu Lungau se při dobrých sněhových podmínkách upravuje až 200 km běžeckých stop, které vedou v jednotlivých údolích.

Kam zajít po lyžování

Samozřejmostí je spousta restaurací a barů přímo na sjezdovkách.

Relaxaci po lyžování nabízí vodní areál Bade-Insel v Tamswegu (11 km) či wellness-centrum Samsunn v Mariapfarr (6 km) s bohatou nabídkou welness programů a 6 saunami.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět + ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Dachstein West je lyžařská oblast ležící na severní straně masivu Dachsteinu 60 km jižně od Salzburku. Tvoří ji zejména 3 vleky propojené lokality - Gossau, Russbach a An...
Lyžování ve výškách: 900 - 2100 m.n.m
Délka sjezdovek: 143 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %22 %66 %11 %