Reklama

základní
informace

Kitzbuhel - Kirchberg (800 – 2000 m. n. m.)

Kitzbuhel je jedno z nejznámějších a nejluxusnějších středisek zimních sportů v Rakousku. O věhlasu střediska vedle jeho přezdívky "Monte Carlo Alp" svědčí i členství v elitním sdružení alpských rezortů "The Best of the Alps".

Mezi lyžaři pak Kitzbuhel proslavila hlavně sjezdovka Streit na Hannenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru.

Kitzbühel je jinak devítítisícovým městečkem ve východním Tyrolsku ležícím na půli cesty mezi Innsbruckem a Salzburgem.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
69 + 77 + 24 = 170 / 170 km
Uměle zasněžováno: 49 %
Vleky:
159270
Celková kapacita: 95900 os/h

Srovnat Kitzbuhel - Kirchberg s ostatními středisky

Lyžování

V okolí Kitzbuhelu je několik skibusy propojených areálů:

Největším z nich je areál přímo nad Kitzbuhelem na hřebenu, který se táhne až k průsmyku Thurn. Tato lyžařská oblast tak v rámci tzv. "Ski Safari" spojuje Kitzbuhel s Kirchbergem a Aschau na jedné straně hřebenu s Aurachem, Jochbergem a průsmykem Thurn na druhé straně.

Kromě "lyžařské turistiky" se ale můžete věnovat i opravdovému lyžování na špičkových tratích - například na sjezdovce Sv. poháru Hammenkamm (6,8 km). Další červené naleznete na Jochbergu. Modré v Achau a na Kirchbergu uspokojí především méně náročné lyžaře.

Dalším areálem je snowboardový Kitzbuheler Horn a Bichalm naproti Hannenkammu (cca. 20 km sjezdovek) a Gaissberg u Kirchbergu (cca. 3 km sjezdovek).

Ke zpestření lyžování v Kitzbühelu patří propojení přes Pass Thurn - Mittersill (vlekem + krátký přejezd skibusem) se sousedním lyžařským střediskem Westendorf, které patří do oblasti Skiwelt v Brixentalu. Návštěvníkům Kitzbuhelu se tak zpřístupnila i největší vleky propojená oblast Rakouska nabízející 250 km tratí.

Snowboard

Pro vyznavače snowboardu je určen areál Kitzbuheler Horn s halfpipe, boardercrossem, skoky a raily.

Kam na běžky

V údolí kolem Kitzbuhelu je 39 km tras převážně ve výškách 800-900 m.

Kam zajít po lyžování

V Kiztbuhelu najdete vše, co si lze přát - tenisové haly, lety balonem, lední metanou, krytý bazén s tobogánem v Aquaaréně, leteckou školu, kluziště, jízdu na saních... Pobyt si samozřejmě můžete oživit i návštěvou mnoha místních restaurací či barů.
Ovšem na své si přijdete i v případě, že se jen tak projdete starým centrem města Kitzbühel, které je staré přes sedm set let.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 510 km
autem po dálnici přes Mnichov, Kufstein do Worgl a dále po silnici do Kitzbuhelu (cca. 40 km od dálnice). Nebo po dálnici přes Salzburg a dále po hlavní silnici přes Bad Reichenhall a Lofer do Kitzbuhelu (cca. 80 km od konce dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jirka
  Kitzbühel březen 2016
  22.03.2016 - 08:35

  V neděli jsme se vrátili z Kitzbühelu a lyžování nemělo chybu. Super počasí 4 dny vymetená obloha, horní sjezdovky upravené, pivo vychlazené. Kdo chce zažít adrenalin, tak si musí dát sjezdovku Streif, to je nezapomenutelný zážitek.

 • Michaela
  Kitzbuhel, únor 2016
  19.02.2016 - 13:27

  Podělím se ráda o zkušenost se Ski areálem Kitzbuhel - Kirchberg. Dne 18.2.2016 jsme se vrátili z dovolené z tohoto střediska. Po celou dobu nás pronásledovalo ošklivé počasí - mlha, sněžení, které se vyjasnilo až třetí den, kdy se dalo jezdit na nejvýše položených sjezdovkách bez mlhy. Areál je komplikovanější, je zde HODNĚ přejezdů, nenávaznost lanovek na sebe. V mlze špatná přehlednost celkových okrajů sjezdovek. Pro snowboard nevhodné kvůli přejezdům. Vzhledem k počasí byly sjezdovky hned rozježděné. Alespoň poslední den nás odpoledne uchvátilo krásné panorama. Městečko Kitzbuhel nás velmi nadchlo svou krásnou, avšak na lyže bychom sem už nejeli.

 • Jiří Podlaha
  lyžování v Kitzbühelu
  03.12.2015 - 17:27

  Jezdíme sem co padla železná opona , mezitím jsem lyžoval v Rakousku skoro všude a na Kitzbühel nedám dopustit:
  - najde si tu sjezdovku úplně každý
  -ceny jako všude rostlou , ale zvýhodňují v pondělí ženy, v úterý a ve čtvrtek důchodce , v pátek muže ,víkend a stř juniory ,kromě toho lze lyžovat s výraznou slevou např. na slalomáku (Ganslenr ) , v Kirchbergu Hornu,Restörhehe , Geisberg , vleky v údolí ( 3 - 4 zdarma)
  - stále se modernizuje ...
  - ubytování je cenově jako ve většině středisek , najde si i dnes pod 30 se snídaní

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + sedm = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Nassfeld - Hermagor je největším lyžařským střediskem Korutan. Nachází se nedaleko rakousko-italských hranic v údolí Gailtal. Díky poloze na jihu Rakouska se Nassfeld pod...
Lyžování ve výškách: 610 - 2020 m.n.m
Délka sjezdovek: 110 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %27 %63 %10 %