Reklama

základní
informace

Kitzbuhel - Kirchberg (800 – 2000 m. n. m.)

Kitzbuhel je jedno z nejznámějších a nejluxusnějších středisek zimních sportů v Rakousku. O věhlasu střediska vedle jeho přezdívky "Monte Carlo Alp" svědčí i členství v elitním sdružení alpských rezortů "The Best of the Alps".

Mezi lyžaři pak Kitzbuhel proslavila hlavně sjezdovka Streit na Hannenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru.

Kitzbühel je jinak devítítisícovým městečkem ve východním Tyrolsku ležícím na půli cesty mezi Innsbruckem a Salzburgem.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
69 + 77 + 24 = 170 / 170 km
Uměle zasněžováno: 49 %
Vleky:
159270
Celková kapacita: 95900 os/h

Srovnat Kitzbuhel - Kirchberg s ostatními středisky

Lyžování

V okolí Kitzbuhelu je několik skibusy propojených areálů:

Největším z nich je areál přímo nad Kitzbuhelem na hřebenu, který se táhne až k průsmyku Thurn. Tato lyžařská oblast tak v rámci tzv. "Ski Safari" spojuje Kitzbuhel s Kirchbergem a Aschau na jedné straně hřebenu s Aurachem, Jochbergem a průsmykem Thurn na druhé straně.

Kromě "lyžařské turistiky" se ale můžete věnovat i opravdovému lyžování na špičkových tratích - například na sjezdovce Sv. poháru Hammenkamm (6,8 km). Další červené naleznete na Jochbergu. Modré v Achau a na Kirchbergu uspokojí především méně náročné lyžaře.

Dalším areálem je snowboardový Kitzbuheler Horn a Bichalm naproti Hannenkammu (cca. 20 km sjezdovek) a Gaissberg u Kirchbergu (cca. 3 km sjezdovek).

Ke zpestření lyžování v Kitzbühelu patří propojení přes Pass Thurn - Mittersill (vlekem + krátký přejezd skibusem) se sousedním lyžařským střediskem Westendorf, které patří do oblasti Skiwelt v Brixentalu. Návštěvníkům Kitzbuhelu se tak zpřístupnila i největší vleky propojená oblast Rakouska nabízející 250 km tratí.

Snowboard

Pro vyznavače snowboardu je určen areál Kitzbuheler Horn s halfpipe, boardercrossem, skoky a raily.

Kam na běžky

V údolí kolem Kitzbuhelu je 39 km tras převážně ve výškách 800-900 m.

Kam zajít po lyžování

V Kiztbuhelu najdete vše, co si lze přát - tenisové haly, lety balonem, lední metanou, krytý bazén s tobogánem v Aquaaréně, leteckou školu, kluziště, jízdu na saních... Pobyt si samozřejmě můžete oživit i návštěvou mnoha místních restaurací či barů.
Ovšem na své si přijdete i v případě, že se jen tak projdete starým centrem města Kitzbühel, které je staré přes sedm set let.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 510 km
autem po dálnici přes Mnichov, Kufstein do Worgl a dále po silnici do Kitzbuhelu (cca. 40 km od dálnice). Nebo po dálnici přes Salzburg a dále po hlavní silnici přes Bad Reichenhall a Lofer do Kitzbuhelu (cca. 80 km od konce dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Džin
  Lyžování ve středisku
  05.02.2018 - 13:33

  Velmi slušné středisko,sportovně laděné sjezdovky,dobrá propojenost skibusy,doporučuji bydlet v Kirchbergu,kde je levnější ubytování a krásné historické centrum.

 • Jirka
  Kitzbühel březen 2016
  22.03.2016 - 08:35

  V neděli jsme se vrátili z Kitzbühelu a lyžování nemělo chybu. Super počasí 4 dny vymetená obloha, horní sjezdovky upravené, pivo vychlazené. Kdo chce zažít adrenalin, tak si musí dát sjezdovku Streif, to je nezapomenutelný zážitek.

 • Michaela
  Kitzbuhel, únor 2016
  19.02.2016 - 13:27

  Podělím se ráda o zkušenost se Ski areálem Kitzbuhel - Kirchberg. Dne 18.2.2016 jsme se vrátili z dovolené z tohoto střediska. Po celou dobu nás pronásledovalo ošklivé počasí - mlha, sněžení, které se vyjasnilo až třetí den, kdy se dalo jezdit na nejvýše položených sjezdovkách bez mlhy. Areál je komplikovanější, je zde HODNĚ přejezdů, nenávaznost lanovek na sebe. V mlze špatná přehlednost celkových okrajů sjezdovek. Pro snowboard nevhodné kvůli přejezdům. Vzhledem k počasí byly sjezdovky hned rozježděné. Alespoň poslední den nás odpoledne uchvátilo krásné panorama. Městečko Kitzbuhel nás velmi nadchlo svou krásnou, avšak na lyže bychom sem už nejeli.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * čtyři = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Saas - Fee je legendou mezi švýcarskými středisky, leží v jižním kantonu Wallis "přes kopec" od Zermattu. Je sevřené na konci údolí Saastal mezi druhou nejvyšší horou Švý...
Lyžování ve výškách: 1800 - 3600 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %