Reklama

základní
informace

Les Orres (1650 – 2750 m. n. m.)

Les Orres je menším střediskem poblíž "slavnějšího" a většího Risoulu. Je určeno pro všechny, kteří hledají pohodovou dovolenou spojenou se sluncem. Ovšem nechtějí obětovat kvalitu lyžařských tratí - Les Orres uspokojí i náročnější lyžaře, samozřejmě některé sjezdovky budete muset díky menší rozloze areálu jet i vícekrát.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
12 + 30 + 49 + 9 = 88 / 88 km
Uměle zasněžováno: 28 %
Vleky:
10090
Celková kapacita: 22000 os/h

Srovnat Les Orres s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se na převážně severovýchodních svazích. Všechny sjezdovky vedou ze hřebenu mezi vrcholy Le Boussolenc (2822 m) a L´Aupillon (2917 m) do střediska rozděleného do částí Pramouton, Prebois a Precaux.

V horních partiích nad hranicí lesa najdete hlavně černé a červené. V zalesněné části mírnější modré a zelené, některé z nich mají spíše povahu širších cest než sjezdovek.

Snowboard

Ve středisku nad částí Pramouton je snowboard park.

Kam na běžky

40 km, přístup zdarma.

Kam zajít po lyžování

Do okolí střediska můžete vyrazit na sněžnicích nebo na sněžném skůtru. V místním multimediálním centru Cyber Espace se při špatném počasí můžete věnovat i hraní PC her. Samozřejmostí je i nabídka barů a obchodů - převážně v části Pramouton.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1250 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy - Chambery - Grenoble. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.
Z Grenoblu po silnici N85 do Gapu, z Gapu po N94 směr Embrun, před Embrunem odbočíte na D40 a vystoupáte do Les Orres. Z konce dálnice je to cca. 140 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Aleš
  Les Orres
  25.03.2013 - 13:36

  Právě jsme se vrátili z Les Orres (23.3.2013). Středisko je sice menší, ale svahy uspokojí určitě všechny lyžaře. Prašanu jsme měli kupu, slunce taky, takže paráda. Snowpark příjemný ... doporučuju. Risoul/Vars je větší, ale tady je to taky pěkný.

 • Pavel
  Les Orres
  31.03.2012 - 09:09

  Letos jsme se jeli podívat sem. Ubytování v lokalitě Bois Méan 1800 (Preclaux) bylo bez chyby, apartmán prostorný ve srovnání s jinými hotely ve francouzskkých střediscích, součástí byl bazén se saunami a vířivkou, vše samozřejmě v ceně. Co se týká lyžování, ve srovnání s jinými francouzskými středisky je to slabší, jak rozsahem, tak charakteristikou svahů. Na svazích nebývalo moc lidí, pouze v nižších polohách, kde se to hemží lyžařskými školkami, to bylo horší. Středisko je zaměřené spíš na rodiny s dětmi, těm vytváří téměr ideální podmínky, sportovcům bych ale doporučil podívat se jinam.

 • Hana
  nádhera
  26.03.2012 - 11:49

  Přijeli jsme 25.3.2012 po týdenním pobytu. Středisko úžasné,svahy vždy upravené,všem doporučujeme,kdo má rád hory ,přírodu a lyžování.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - sedm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Les Menuires společně s Val Thorens leží v "krajním" a zřejmě nejnavštěvovanějším údolí Belleville. Samotné Les Menuires se skládá ze dvou částí: Les Menuires 1850 a Rebb...
Lyžování ve výškách: 1450 - 3200 m.n.m
Délka sjezdovek: 160 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
3 %50 %41 %9 %