Reklama

základní
informace

Molltal Molltaler Gletscher (1945 – 3122 m. n. m.)

Molltal a jeho ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí ve východních Korutanech, nachází se 180 km jižně od Salzburku v národním parku Hohe Tauern. V údolí Mölltal jsou kromě ledovce i další lyžařská centra - Ankogel a Heiligenblut. Celkem je včetně ledovce k dispozici na jeden skipas téměř 140 km tratí.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
5 + 8 + 5 = 18 / 18 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
2151
Celková kapacita: 13000 os/h

Srovnat Molltal Molltaler Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Na ledovci Molltal se lyžuje na jihozápadních svazích Scharecku (3122 m.n.m.) v nadmořských výškách 1945 - 3122 m.n.m. V areálu jsou sjezdovky všech obtížností včetně černých, což nebývá na ledovcích obvyklé. Nejdelší trať Eissee měří 7 km s převýšením 1000 metrů.
Z vrcholu Scharecku je krásný rozhled na okolní vrcholy včetně nejvyšší hory Rakouska - Grossglockner (3.798 m.n.m.)

Na ledovec Vás vyveze podzemní Gletscher Express z parkoviště poblíž Flattachu ve výšce 1 222 m za 8 minut.

Snowboard

V areálu je přímo pod vrcholem Scharecku snowboard park.

Kam na běžky

Ve výšce 2200 m u horní stanice Gletscher Expressu je upravován 2,5 km dlouhý běžecký okruh.

Kam zajít po lyžování

V blízkém Obervellachu (cca. 10 km od údolní stanice na ledovec) můžete navštívit bazén, saunu či kurty na tenis a squash.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 550 km
Autem přes Salzburg směrem na Klagenfurt, ve Spittal a.d. Drau odbočit z dálnice na Obervellach a dále přímo do Flattachu. Do Obervellachu lze také dojet tunelem z Badgastein.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Petr
  Novák
  07.02.2016 - 13:23

  Byl jsem tady od 1. do 5. února. Je tu nespochybnitelná atmoféra ledovce, úžasné panorama, skvělý sjezd z nejvyšší sedačkové lanovky. Tím to ale končí, toto zažijete v tomto ročním období snad 1 - 2 krát za týden. Jinak mlha, vítr, minimální viditelnost... Z toho pro mě plyne vhodné snad pro pozdně jarní lyžování. Za těch 5 dní jsme lyžovali 2 krát, z toho jeden den pouze půl dne, protože pak již šlo téměř o život, jelo se téměř na slepo ! Dalším velkým mínus je přístup provozovatele Schullz groupe, jízdné se zásadně nevrací ikdyž se nejezdí, klidně vás vyvezou tunelem nahoru
  ikdyž vědí, že nahoře vše stojí (vyjma dětského vleku) a mají argument, že přece se jezdí !!! Tím samozřejmě myslím nákup jednodenního skipasu !!! Češi rádi kupují zvvýhodněné vícedenní skipasy - zásadně nedoporučuju !!! Pouze vždy na daný den a i to nemusí vyjít. Nejbližší je Ankogel cca 30 km, jako alternattiva - na stejný skipas, podstatně nižší kvality, bohužel opět provozuje stejná společnost. Na závěr: kde je ta pověstná italská pohostinnost a vstřícnost oproti této vydělat za každou cenu!!! Do techniky vybavení už tady dlouho neinvestovali oproti alpskému standardu. Ještě jedna perlička na závěr: snad jako jediní v celých Alpách z nedalekého Mallnitz je spoplatněn skibus sem 7 EU - holá nehoráznost, a pak ještěcelý den nelyžujete!!!

 • Lída
  vánoční lyžování
  27.12.2015 - 11:51

  Strávili jsme tady letošní Vánoce a bylo super. Sjezdovky skvěle udržované, široké, málo lidí na svazích. Moc se nám zde líbilo. Přestože tuto sezónu je nedostatek sněhu, taky to tak nevypadalo.

 • Ondra
  Celkovy dojem
  20.01.2015 - 09:24

  Zdravím. Byl jsem zde 30.12.2014 a to prvně a musím říct, že jsem čekal trochu více. Každou chvíli nějaká lanovka nejede kvůli větru a poměrně staršímu vybavení areálu. V jiných střediscích by lanovky normálně fungovaly :) Sjezdovek také zase tak moc není ale 1-2 dny ježdění paráda. Když zrovna nefouká a můžete si projet z úplného vrchu ledovce až dolů k začátku kabinky, tak je to super. Čekací doby na vlak nahoru i dolů bez problému a že je ve vlaku méně míst na sezení vůbec nevadí, těch cca 8min stání nikomu neublíží :)

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest - pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Courchevel je nejluxusnější a nejstarší částí celé oblasti Tří údolí (zejména část Courchevel 1850). Leží v posledním a nejvzdálenějším údolí a kromě 150 km sjezdovek nab...
Lyžování ve výškách: 1300 - 2738 m.n.m
Délka sjezdovek: 160 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %61 %30 %9 %