Reklama

základní
informace

Serre Chevalier (1200 – 2800 m. n. m.)

Domovské středisko slavného francouzského sjezdaře Luca Alphana leží na okraji města Briancon v jižní části Alp téměř na hranicích s Itálií. Nabízí skvělé sjezdovky a na francouzské poměry velmi mnoho možností, jak strávit čas po lyžování.

Kromě lyžování má Briancon jako jeden ze strategických přístupů z Itálie i bohatou vojenskou historii, což potvzují masivní hradby ve městě pocházející z napoleonských dob.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
24 + 70 + 130 + 50 = 250 / 250 km
Uměle zasněžováno: 18 %
Vleky:
368210
Celková kapacita: 77000 os/h

Srovnat Serre Chevalier s ostatními středisky

Lyžování

Celá lyžařská oblast se táhne severovýchodním směrem od Brianconu v délce 20 km v údolí říčky Guisane. Tvoří ji 4 hlavní nástupní body - Briancon, Chantemerle, Villeneuve a poslední Le Monetier Les Bains (vše propojeno vleky, dole po silnici podél řeky i skibusem).

Sjezdovky všech obtížností leží na převážně severních svazích. Najdete zde spoustu krásných červených nebo černých - doporučujeme zejména ty, které vedou přímo do všech 4 dolních stanic - např. černá Olympique-Luc-Alphand nebo červené Draye + Chalets do Chatemerle nebo černá Casse du Bouef do Villeneuve.

Ovšem lyžařsky zajímavý je celý areál. Oproti jiným střediskům jsou v Serre Chevalier pěkné sjezdovky rovnoměrně rozprostřeny, takže je najdete ve všech částech a nemusíte za nimi "cestovat".

Snowboard

V celé oblasti je několik snowboard parků - např. half pipe Aravet nad Villeneuve (15 m délka, 3 m výška), boardercross nad Chantemerle, Big air Pré Chabert u Monetier Les Bains.

Kam na běžky

V celém údolí od Brianconu po Monetier je 35 km stop vedených převážně modřínovými lesy, jsou částečně uměle zasněžované, vstup 6 EUR denně.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností nabízí samotný Brincon, což je relativně velké město (kina, divadla, spousta restaurací a barů, aquapark, tennis.....). Nabídka je široká ale i v samotných vesničkách v údolí: v Chatemerle je relaxační centrum Altiforme (sauna, jacuzzi, hamman). Ve Villeneuve je "Espace Thalassoforme" nabízející různé masáže + 25 m krytý bazén. V Monetier pak najdete termální bazén s vodou teplou 37 stupňů.

Samozřejmostí jsou pak kluziště, jízda na sněžném skůtru či sáňkování.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1100 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Thusis - Lugano - Milano - Turín - průsmyk Col de Montgenevre - Briancon. Z konce dálnice (končí ještě v Itálii pod Col de Montgenevre) je to do Brianconu cca. 30 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Aktuální informace o sjízdnosti průsmyku Col de Montgenevre zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Tomáš
  Serre Chevalier
  15.03.2016 - 13:36

  Tak vážení, v sobotu jsem se vrátil ze střediska Serre Chevalier. Měl jsem trochu obavu ze sněhových podmínek, ale z pátka na sobotu tam připadlo asi 50 cm nového sněhu a od nedle jsme měli pouze slunečné počasí, jezdilo se až dolů do Brianconu po krásném upraveném a tvrdém sněhu. Opravu co se lyžování týče super a mohu doporučit. Jediné z čeho jsme rozladěni, tak je to, že v katalogu máte ubytování vyfocené jako v 5 hvězdičkovém hotelu a pak když to vidíte ve skutečnosti, tak je to děs.... (Signal de Prorel)
  SKOL

 • vemeno
  serre chevalier
  07.04.2015 - 20:15

  tak jsme se vrátili z Brianconu. Lyžování vcelku v pohodě, počasí taky. Bohužel poprvé jsme na sjezdovkách viděli muslimské spoluobčany. Doufal jsem, že na horách jim bude zima,ale i tady nás už kulturně obohacují

 • janica
  březen
  02.03.2015 - 10:57

  Byla jsem tam na přelomu března a dubna. Dolní stanice je nízko,tak tam většinou sníh vůbec není. Ale byl tam vždy pruh na dojetí z mezistanice,ale lepší sjet z mezistanice dolů kabinkou. Nahoře super prašan, upravené sjezdovky, žádní lidé. Až odpoledne dole mokrý sníh a jaro ( Le Monetier a Chantemerle ok, je to výš).

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + osm = třináct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Sestriere - Via Lattea je rozsáhlá lyžařská oblast ležící na pomezí Itálie a Francie v jižních Alpách.Kromě Sestriere ji tvoří dalších 6 vesniček Pragelato, Claviere, Sa...
Lyžování ve výškách: 1350 - 2823 m.n.m
Délka sjezdovek: 400 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %24 %55 %21 %