Reklama

základní
informace

Serre Chevalier (1200 – 2800 m. n. m.)

Domovské středisko slavného francouzského sjezdaře Luca Alphana leží na okraji města Briancon v jižní části Alp téměř na hranicích s Itálií. Nabízí skvělé sjezdovky a na francouzské poměry velmi mnoho možností, jak strávit čas po lyžování.

Kromě lyžování má Briancon jako jeden ze strategických přístupů z Itálie i bohatou vojenskou historii, což potvzují masivní hradby ve městě pocházející z napoleonských dob.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
24 + 70 + 130 + 50 = 250 / 250 km
Uměle zasněžováno: 18 %
Vleky:
368210
Celková kapacita: 77000 os/h

Srovnat Serre Chevalier s ostatními středisky

Lyžování

Celá lyžařská oblast se táhne severovýchodním směrem od Brianconu v délce 20 km v údolí říčky Guisane. Tvoří ji 4 hlavní nástupní body - Briancon, Chantemerle, Villeneuve a poslední Le Monetier Les Bains (vše propojeno vleky, dole po silnici podél řeky i skibusem).

Sjezdovky všech obtížností leží na převážně severních svazích. Najdete zde spoustu krásných červených nebo černých - doporučujeme zejména ty, které vedou přímo do všech 4 dolních stanic - např. černá Olympique-Luc-Alphand nebo červené Draye + Chalets do Chatemerle nebo černá Casse du Bouef do Villeneuve.

Ovšem lyžařsky zajímavý je celý areál. Oproti jiným střediskům jsou v Serre Chevalier pěkné sjezdovky rovnoměrně rozprostřeny, takže je najdete ve všech částech a nemusíte za nimi "cestovat".

Snowboard

V celé oblasti je několik snowboard parků - např. half pipe Aravet nad Villeneuve (15 m délka, 3 m výška), boardercross nad Chantemerle, Big air Pré Chabert u Monetier Les Bains.

Kam na běžky

V celém údolí od Brianconu po Monetier je 35 km stop vedených převážně modřínovými lesy, jsou částečně uměle zasněžované, vstup 6 EUR denně.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností nabízí samotný Brincon, což je relativně velké město (kina, divadla, spousta restaurací a barů, aquapark, tennis.....). Nabídka je široká ale i v samotných vesničkách v údolí: v Chatemerle je relaxační centrum Altiforme (sauna, jacuzzi, hamman). Ve Villeneuve je "Espace Thalassoforme" nabízející různé masáže + 25 m krytý bazén. V Monetier pak najdete termální bazén s vodou teplou 37 stupňů.

Samozřejmostí jsou pak kluziště, jízda na sněžném skůtru či sáňkování.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1100 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Mnichov - Memmingen - Bregenz - Vaduz - Thusis - Lugano - Milano - Turín - průsmyk Col de Montgenevre - Briancon. Z konce dálnice (končí ještě v Itálii pod Col de Montgenevre) je to do Brianconu cca. 30 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Aktuální informace o sjízdnosti průsmyku Col de Montgenevre zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + sedm = 16
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Středisko Isola 2000 leží v jižní Francii na hranici s Itálií pouhých 100 km od Nice tj. na "dohled" od Středozemního moře (z horních částí střediska je moře opravdu vidě...
Lyžování ve výškách: 1800 - 2610 m.n.m
Délka sjezdovek: 120 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %50 %40 %10 %