Reklama

základní
informace

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental (800 – 1827 m. n. m.)

Skiwelt Wilder Kaiser Brixental je lyžařská oblast ležící ve východním Tyrolsku poblíž známého Kitzbuhelu mezi Salzburgem a Innsbruckem.

Skiwelt to je deset středisek (Going, Ellmau, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten, Kelchsau, Westendorf, Wörgl a Brixen im Thale) pod vrcholem Hohe Salve, 8 z nich (kromě Kelchsau a Westendorfu) dohromady tvoří největší vleky propojenou rakouskou lyžařskou oblast.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
108 + 120 + 22 = 250 / 250 km
Uměle zasněžováno: 80 %
Vleky:
3811380
Celková kapacita: 136000 os/h

Srovnat SkiWelt Wilder Kaiser Brixental s ostatními středisky

Lyžování

Vzhledem k rozsáhlosti oblasti jsou sjezdovky orientovány na všechny světové strany. Nejnáročnější tratě nabízí okolí Hohe Salve přímo nad Brixen im Thale, Hopfgartenem a Itterem/Sollem. Mírnější svahy leží nad Scheffau a Ellmau na okraji oblasti.

80% všech sjezdovek je uměle zasněžováno, což garantuje i přes nižší nadmořskou výšku příznivé podmínky na většině tratí.

Kromě lyžování v oblasti Skiwelt můžete díky skipasu Kitzbüheler Alpen navštívit i další 4 lyžařská střediska: Kitzbühel, Schneewinkel, Hochtal Wildschönau a Alpbachtal (dohromady se Skiwelt 704 km sjezdovek).

Snowboard

V Hopgartenu je k dispozici Halfpipe + Funpark, další funpark je ve Westendorfu.

Kam na běžky

V okolí je 170 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Po lyžování můžete relaxovat například v některém ze tří aquaparků - Wasserwelt Wörgl (několik bazénů, tobogány, sauny..), Panoramabad Söll (2 bazény, opět sauna, pára, masáže..) a Kaiserbad Ellmau (vnitřní i venkovní bazén, lezecká stěna, tenisová hala, squash).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 500 km
Autem po dálnici přes Mnichov směr Salzburg, odbočte na Insbruck a dále až do Worglu, potom 20 km do Brixenu přes Hopfgarten (směr Kitzbuhel).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Džin
  Lyžování ve středisku
  25.01.2017 - 19:18

  Dobrý den,již po několikáté jsem navštívil výborné středisko Brixental,vždy jsem tam jezdil rád až do dnešní poslední návštěvy.Všude tisíce holanďanů,kteří jak známo neumí moc lyžovat,hrnou sníh před sebou,takže vznikají hned dopoledne nebezpečné ledové plotny.Jezdí ve skupinách,takže je není možno ani objet.Asi i kvúli nim se podstatně zdražilo jídlo a pití v restauracích.No prostě příště někam jinam. DŽIN

 • Karel
  Kokos
  13.03.2016 - 19:50

  5-12,3,2016 Byli jsem zde poprvé a dojezdová vzdálenost perfektní je to hned za hranicema, jezdíme vždy zpět v pátek a byli jsme za 4,10h v Praze. Měli jsme velké štěstí v podobě 30cm prašanu takže fungoval i 2denní freeride ačkoliv nejvyšší hora je cca 1950m. Bydleli js me v Itteru provinční vesniška nicméně dojezd k lanovce v Sollu 2km, parkoviště prázdné max 70m k lanovce. Lyžařů akorát aby nebyly prázdné sjezdovky jinak fronty neexistují, restaurace krásně volné. Celkový dojem mohu jen doporučit, i když jak jsem psal, měli jsme velké štěstí s prašanem. Sjezdovky modro-červené, pár černých. Vhodné pro rodinnou pohodovou dovolenou. Pánské skupinové sportovní lyžování bych asi směroval jinam.

 • Džín
  Brixental
  27.03.2015 - 07:18

  Výborný ,moderně vybavený středisko,280 km od českých hranic.Doporučuji.
  Džín

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset + dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Tauferer Ahrntal tvoří dvě na sebe navazující údolí táhnoucí se na sever od Brunicku směrem k rakouským hranicím. Hlavním lákadlem pro lyžaře jsou v této oblasti na jižní...
Lyžování ve výškách: 950 - 2400 m.n.m
Délka sjezdovek: 46 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %33 %57 %11 %