Reklama

základní
informace

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental (800 – 1827 m. n. m.)

Skiwelt Wilder Kaiser Brixental je lyžařská oblast ležící ve východním Tyrolsku poblíž známého Kitzbuhelu mezi Salzburgem a Innsbruckem.

Skiwelt to je deset středisek (Going, Ellmau, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten, Kelchsau, Westendorf, Wörgl a Brixen im Thale) pod vrcholem Hohe Salve, 8 z nich (kromě Kelchsau a Westendorfu) dohromady tvoří největší vleky propojenou rakouskou lyžařskou oblast.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
108 + 120 + 22 = 250 / 250 km
Uměle zasněžováno: 80 %
Vleky:
3811380
Celková kapacita: 136000 os/h

Srovnat SkiWelt Wilder Kaiser Brixental s ostatními středisky

Lyžování

Vzhledem k rozsáhlosti oblasti jsou sjezdovky orientovány na všechny světové strany. Nejnáročnější tratě nabízí okolí Hohe Salve přímo nad Brixen im Thale, Hopfgartenem a Itterem/Sollem. Mírnější svahy leží nad Scheffau a Ellmau na okraji oblasti.

80% všech sjezdovek je uměle zasněžováno, což garantuje i přes nižší nadmořskou výšku příznivé podmínky na většině tratí.

Kromě lyžování v oblasti Skiwelt můžete díky skipasu Kitzbüheler Alpen navštívit i další 4 lyžařská střediska: Kitzbühel, Schneewinkel, Hochtal Wildschönau a Alpbachtal (dohromady se Skiwelt 704 km sjezdovek).

Snowboard

V Hopgartenu je k dispozici Halfpipe + Funpark, další funpark je ve Westendorfu.

Kam na běžky

V okolí je 170 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Po lyžování můžete relaxovat například v některém ze tří aquaparků - Wasserwelt Wörgl (několik bazénů, tobogány, sauny..), Panoramabad Söll (2 bazény, opět sauna, pára, masáže..) a Kaiserbad Ellmau (vnitřní i venkovní bazén, lezecká stěna, tenisová hala, squash).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 500 km
Autem po dálnici přes Mnichov směr Salzburg, odbočte na Insbruck a dále až do Worglu, potom 20 km do Brixenu přes Hopfgarten (směr Kitzbuhel).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Meryl Daniels
  PUJCKY
  10.10.2018 - 13:50

  Zablokujete se, omezujete se od bank a nemáte prospěch z bank, nebo máte lepší projekt a potřebujete půjčku, špatné financování nebo potřebujete peníze na zaplacení účtů a chcete investovat peníze do vašeho podnikání. získejte finanční pomoc dnes
  greatfuturefinancialservices@gmail.com

 • mira
  paráda
  16.03.2018 - 09:53

  Byl jsem zde začátkem března již počtvrté a konečně si vychutnal genialitu propojení. A jako bonus bylo jedno odpolední lyžování v nepropojeném Kelschau. Na rozdíl od ostatních zde byl i odpoledne manchester na přírodním sněhu a v celém středisku ca 20 lyžařů. Má to i nevýhody v podobě staré dvojsedačky a navazující dlouhé kotvy. Je to na jedno odpoledne, ale zážitek z kvality odpoledního sněhu a prázdných sjezdovek za to stojí. A né, že se mi tam příští rok všichni nahrnete :o)!!

 • PP
  SKIWELT 15.1.-18.1.2018
  19.01.2018 - 13:25

  souhlas s předchozím komentářem. Také jsme byli v tomto středisku asi po 4 , naposled v roce 2015. Byli jsem zde mimo víkend a před hlavní sezonou jako vždy a na náš vkus dost lidí a hlavně samí plácal z nelyžařských zemí. Kapacita byla tak na 30 procent - to si vůbec nedokážu představit o víkendu a prázdninách. Těch volných prostorů na svahu až člověk tolik nenajde a je to už v 11h dost rozježděné.Takové to fakt nebývalo. Lanovky pořád modernizujíí ,sjezdovky super,vše dokonalé jen ta návštěvnost. Příště už snad jednině v prosinci.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * ? = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Golm leží v západním Rakousku ve spolkové zemi Vorarlberg. Toto středisko vzdálené pouhých 10 km od dálnice spojující Tyrolsko se Švýcarskem je vstupní branou do lyžařské...
Lyžování ve výškách: 650 - 2120 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %52 %4 %