Reklama

základní
informace

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental (800 – 1827 m. n. m.)

Skiwelt Wilder Kaiser Brixental je lyžařská oblast ležící ve východním Tyrolsku poblíž známého Kitzbuhelu mezi Salzburgem a Innsbruckem.

Skiwelt to je deset středisek (Going, Ellmau, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten, Kelchsau, Westendorf, Wörgl a Brixen im Thale) pod vrcholem Hohe Salve, 8 z nich (kromě Kelchsau a Westendorfu) dohromady tvoří největší vleky propojenou rakouskou lyžařskou oblast.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
108 + 120 + 22 = 250 / 250 km
Uměle zasněžováno: 80 %
Vleky:
3811380
Celková kapacita: 136000 os/h

Srovnat SkiWelt Wilder Kaiser Brixental s ostatními středisky

Lyžování

Vzhledem k rozsáhlosti oblasti jsou sjezdovky orientovány na všechny světové strany. Nejnáročnější tratě nabízí okolí Hohe Salve přímo nad Brixen im Thale, Hopfgartenem a Itterem/Sollem. Mírnější svahy leží nad Scheffau a Ellmau na okraji oblasti.

80% všech sjezdovek je uměle zasněžováno, což garantuje i přes nižší nadmořskou výšku příznivé podmínky na většině tratí.

Kromě lyžování v oblasti Skiwelt můžete díky skipasu Kitzbüheler Alpen navštívit i další 4 lyžařská střediska: Kitzbühel, Schneewinkel, Hochtal Wildschönau a Alpbachtal (dohromady se Skiwelt 704 km sjezdovek).

Snowboard

V Hopgartenu je k dispozici Halfpipe + Funpark, další funpark je ve Westendorfu.

Kam na běžky

V okolí je 170 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Po lyžování můžete relaxovat například v některém ze tří aquaparků - Wasserwelt Wörgl (několik bazénů, tobogány, sauny..), Panoramabad Söll (2 bazény, opět sauna, pára, masáže..) a Kaiserbad Ellmau (vnitřní i venkovní bazén, lezecká stěna, tenisová hala, squash).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 500 km
Autem po dálnici přes Mnichov směr Salzburg, odbočte na Insbruck a dále až do Worglu, potom 20 km do Brixenu přes Hopfgarten (směr Kitzbuhel).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Karel
  Kokos
  13.03.2016 - 19:50

  5-12,3,2016 Byli jsem zde poprvé a dojezdová vzdálenost perfektní je to hned za hranicema, jezdíme vždy zpět v pátek a byli jsme za 4,10h v Praze. Měli jsme velké štěstí v podobě 30cm prašanu takže fungoval i 2denní freeride ačkoliv nejvyšší hora je cca 1950m. Bydleli js me v Itteru provinční vesniška nicméně dojezd k lanovce v Sollu 2km, parkoviště prázdné max 70m k lanovce. Lyžařů akorát aby nebyly prázdné sjezdovky jinak fronty neexistují, restaurace krásně volné. Celkový dojem mohu jen doporučit, i když jak jsem psal, měli jsme velké štěstí s prašanem. Sjezdovky modro-červené, pár černých. Vhodné pro rodinnou pohodovou dovolenou. Pánské skupinové sportovní lyžování bych asi směroval jinam.

 • Džín
  Brixental
  27.03.2015 - 07:18

  Výborný ,moderně vybavený středisko,280 km od českých hranic.Doporučuji.
  Džín

 • Papoušek
  barevný
  05.02.2013 - 11:08

  Opravdu velké středisko, nemožné projet za 1 den. Některé (většinu:) modré sjezdovky bych přebarvil spíš na červené, jsou i občas v kopci tak divně naklopené :/ Začínající snowboarďák se na přejezdech našlape. Příště to raději protáhnout do Kitzbuhelu.
  Pozitiva : určite rozloha a dostupnost z ČR.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - devět = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Madesimo (dříve nazvané Isolato) je menší lyžařská vesnice ve francouzském stylu ležící na "konci světa" v severní Itálii u hranic se Švýcarskem (cca. 60 km od Sv. Mořice...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2948 m.n.m
Délka sjezdovek: 60 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %37 %48 %15 %