Reklama

základní
informace

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental (800 – 1827 m. n. m.)

Skiwelt Wilder Kaiser Brixental je lyžařská oblast ležící ve východním Tyrolsku poblíž známého Kitzbuhelu mezi Salzburgem a Innsbruckem.

Skiwelt to je deset středisek (Going, Ellmau, Scheffau, Söll, Itter, Hopfgarten, Kelchsau, Westendorf, Wörgl a Brixen im Thale) pod vrcholem Hohe Salve, 8 z nich (kromě Kelchsau a Westendorfu) dohromady tvoří největší vleky propojenou rakouskou lyžařskou oblast.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
108 + 120 + 22 = 250 / 250 km
Uměle zasněžováno: 80 %
Vleky:
3811380
Celková kapacita: 136000 os/h

Srovnat SkiWelt Wilder Kaiser Brixental s ostatními středisky

Lyžování

Vzhledem k rozsáhlosti oblasti jsou sjezdovky orientovány na všechny světové strany. Nejnáročnější tratě nabízí okolí Hohe Salve přímo nad Brixen im Thale, Hopfgartenem a Itterem/Sollem. Mírnější svahy leží nad Scheffau a Ellmau na okraji oblasti.

80% všech sjezdovek je uměle zasněžováno, což garantuje i přes nižší nadmořskou výšku příznivé podmínky na většině tratí.

Kromě lyžování v oblasti Skiwelt můžete díky skipasu Kitzbüheler Alpen navštívit i další 4 lyžařská střediska: Kitzbühel, Schneewinkel, Hochtal Wildschönau a Alpbachtal (dohromady se Skiwelt 704 km sjezdovek).

Snowboard

V Hopgartenu je k dispozici Halfpipe + Funpark, další funpark je ve Westendorfu.

Kam na běžky

V okolí je 170 km běžeckých tras.

Kam zajít po lyžování

Po lyžování můžete relaxovat například v některém ze tří aquaparků - Wasserwelt Wörgl (několik bazénů, tobogány, sauny..), Panoramabad Söll (2 bazény, opět sauna, pára, masáže..) a Kaiserbad Ellmau (vnitřní i venkovní bazén, lezecká stěna, tenisová hala, squash).

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 500 km
Autem po dálnici přes Mnichov směr Salzburg, odbočte na Insbruck a dále až do Worglu, potom 20 km do Brixenu přes Hopfgarten (směr Kitzbuhel).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • mira
  paráda
  16.03.2018 - 10:53

  Byl jsem zde začátkem března již počtvrté a konečně si vychutnal genialitu propojení. A jako bonus bylo jedno odpolední lyžování v nepropojeném Kelschau. Na rozdíl od ostatních zde byl i odpoledne manchester na přírodním sněhu a v celém středisku ca 20 lyžařů. Má to i nevýhody v podobě staré dvojsedačky a navazující dlouhé kotvy. Je to na jedno odpoledne, ale zážitek z kvality odpoledního sněhu a prázdných sjezdovek za to stojí. A né, že se mi tam příští rok všichni nahrnete :o)!!

 • PP
  SKIWELT 15.1.-18.1.2018
  19.01.2018 - 14:25

  souhlas s předchozím komentářem. Také jsme byli v tomto středisku asi po 4 , naposled v roce 2015. Byli jsem zde mimo víkend a před hlavní sezonou jako vždy a na náš vkus dost lidí a hlavně samí plácal z nelyžařských zemí. Kapacita byla tak na 30 procent - to si vůbec nedokážu představit o víkendu a prázdninách. Těch volných prostorů na svahu až člověk tolik nenajde a je to už v 11h dost rozježděné.Takové to fakt nebývalo. Lanovky pořád modernizujíí ,sjezdovky super,vše dokonalé jen ta návštěvnost. Příště už snad jednině v prosinci.

 • Džin
  Lyžování ve středisku
  25.01.2017 - 20:18

  Dobrý den,již po několikáté jsem navštívil výborné středisko Brixental,vždy jsem tam jezdil rád až do dnešní poslední návštěvy.Všude tisíce holanďanů,kteří jak známo neumí moc lyžovat,hrnou sníh před sebou,takže vznikají hned dopoledne nebezpečné ledové plotny.Jezdí ve skupinách,takže je není možno ani objet.Asi i kvúli nim se podstatně zdražilo jídlo a pití v restauracích.No prostě příště někam jinam. DŽIN

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? * dva = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Pejo je malé lázeňské středisko v klidném údolí Val di Pejo mezi třítisícovkami Ortlerských Alp poblíž střediska Passo Tonale. Lyžování zde patří k nevšedním zážitkům, pr...
Lyžování ve výškách: 1400 - 3000 m.n.m
Délka sjezdovek: 17 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %29 %53 %12 %