Reklama

základní
informace

Val di Fiemme Alpe Lusia Bellamonte (1370 – 2214 m. n. m.)

Alpe Lusia Bellamonte je jedním ze 4 lyžařských areálu ve Val di Fiemme, které je velmi známé a oblíbené lyžařské údolí na jihozápadním okraji Dolomit. Hlavními lyžařskými lokalitami jsou 3 městečka Cavalese, Predazzo a Moena. Celkem 110 km tratí je pak rozptýleno mezi 4 hlavní areály propojené skibusy - Alpe Cermis nad Cavalese, Alpe Lusia / Bellamonte nad Moenou, Skicenter Latemar Obereggen nad Predazzem a nejmenší Lavazè-Oclin.

Val di Fiemme sousedí s oblastmi Tre Valli, St. Martino-P. Rolle a s Val di Fassa. Kromě sjezdování lze ve Val di Fiemme hojně využívat běžeckých stop včetně trasy tradičního závodu Marcialonga.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
12 + 10 + 3 = 25 / 25 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
125
Celková kapacita: 11780 os/h

Srovnat Val di Fiemme Alpe Lusia Bellamonte s ostatními středisky

Lyžování

Ve Val di Fiemme naleznete 4 větší i menší střediska s celkem cca. 110 km sjezdovek:

Nad městečkem Cavalese se na severní straně údolí rozkládá stále modernější areál Alpe Cermis (24 km tratí), kde si můžete užít 7 km dlouhou sjezdovku Olimpia s pasážemi od černých v horní části po modré v údolí. Tato sjezdovka je také každoročně využívána jako běžecká trať v rámci běžeckého seriálu Tour de Ski.

Na druhé straně leží směrem na Passo Lavaze menší areál Lavazè-Oclin. O kus dál v údolí nad Predazzem je přístup do největšího areálu v oblasti - Skicenter Latemar Obereggen (48 km - většina tratí leží již mimo samotné Val di Fiemme), kde se lyžuje na většinou červených tratích se západní orientací nad hranicí lesa, sjezdovky jsou převážně obsluhovány moderními sedačkami.

K oblasti také patří ještě část areálu Alpe Lusia, který spojuje Moenu ve Val di Fassa s Bellamonte (ještě ve Val di Fiemme) přes vrchol Le Cune (lehké sjezdovky na jihu nad Bellamonte doplňují náročnější tratě na severu hřebene, celkem 25 km). Za Bellamonte je na konci údolí ještě areál Passo Rolle, ten ale již patří do oblasti St. Martino di Castrozza.

Ubytování i lyžování ve Val di Fiemme bývá levnější než v sousední Val di Fassa a navíc tu je mnohem více 4sedaček.

Bohužel jednotlivé areály jsou "rozesety" po celém údolí a spojení mezi mimi je možné jen skibusy. Výhodou je ale možnost si vybrat z několika druhů skipasů v závislosti na vaší ochotě dojíždět - můžete zvolit buď lokální skipas (např. jen Obereggen), nebo skipas Val di Fiemme či nejrozsáhlejší Dolomiti Superskipas.

Snowboard

V celém údolí Val di Fiemme jsou dva hlavní snowboard parky - v areálu Latemar (halfpipe, boardercross) a v Alpe Lusia.

Kam na běžky

Údolím Val di Fiemme se táhne 150 km tras, jejich sjízdnost závisí hlavně na sněhových podmínkách.
Náročné, ale s jistotou sněhu, jsou vysokohorské stopy na Passo Lavazè ve výšce 1.800 m. Nejdelší běžecká trať se nachází v Deutschnofen-Petersberg se svou délkou 20 km. Na Lago di Tesero u Cavalese najdete stadión mistrovství světa let 1991 a 2003, který je centrem běžeckého lyžování ve Val di Fiemme.

Kam zajít po lyžování

Ve dvou hlavních centrech údolí - Cavalese a Predazzu - jsou kryté bazény, samozřejmě i množství restaurací a barů. V osadě Carano u Cavalese pak najdete i minerální prameny hojně používané v místních wellness areálech. Jinak můžete využít bobovou dráhu Alpine Coaster ve skiareálu Ski Center Latemar nebo přírodní bruslařský okruh na Lago di Tesero.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 720 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), dále směr Bolzano, za Bolzanem až na sjezd Egna/Ora. Potom po silnici do Cavaleze (24 km od dálnice) nebo do Predazza (38 km od dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Lucka
  skipas
  19.03.2017 - 07:47

  Nevíte někdo odkaz na spočítání ujetých km podle skipasu?Jinak tento týden super počasí i lyžovačka.

 • Petr
  podmínky
  16.12.2016 - 09:27

  Ahoj lyžaři, včera jsem se vrátil, užil jsem si s rodinou 4 dny parádního lyžování na sluníčku, nejezdí sice vše, kolem sjezdovek sníh není, ale i tak se sem určitě vrátím. Bellamonte doporučuji hlavně s dětmi, Skol

 • Josef
  Lucia
  29.03.2015 - 20:07

  Již 2 x jsme si sem odskočili z Cavalese a dobře jsme si zde zalyžovali, zvláště na svahu k Moeně. Jen lyžaři vyšší postavy, resp. s delšíma nohama se těžko vejdou do některých sedačkových lanovek. Trochu mě nepříjemně překvapilo, že při dešti či mokrém sněhu obsluha nezaklapovala sedačky, takže mokrej zadek. No, tak jsme jezdili jen na těch s bublinou. Všem se velmi líbila hospůdka De le Strie u červený sjezdovky 205.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět + osm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

V blízkosti Ženevského jezera na pomezí Švýcarska a Francie leží největší lyžařská oblast světa Portes du Soleil - Slunečná brána. Vznikla propojením celkem 14 středisek ...
Lyžování ve výškách: 950 - 2277 m.n.m
Délka sjezdovek: 650 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %26 %58 %15 %