Reklama

ubytování ve
středisku

Val Gardena (1060 – 2520 m. n. m.)

Val Gardena je jedno z nejoblíbenějších a dnes také nejdražších dolomitických údolí, leží na severozápadním okraji masivu Sellagruppe.

Když do Val Gardeny vystoupáte z brennerské dálnice, ocitnete se v jiném, jaksi uzavřeném, světě. Díky tomu zde kromě italštiny a němčiny (jsme v Jižním Tyrolsku!) uslyšíte také ladinštinu, která je příbuzná s rétorománštinou a dokládá původní rétské osídlení oblasti. Pro turisty to především znamená 3jazyčné nápisy měst.

Na dně údolí se nachází 3 městečka (Selva, St. Cristina a Ortisei/St. Ulrich), kolem po jeho svazích jsou rozeseté alpské hotýlky a pensiony jako vystřižené z obrázku a nad nimi se tyčí typické dolomitické štíty a věže, v čele s hrozivou tisíc metrů vysokou stěnou Sasso Lunga (poznávací znamení údolí). A mezi tím vším se lyžuje - z celkem 175 km sjezdovek si snad vybere každý.

Díky propojení (tzv. "Sella Ronda") několika středisek ležících kolem Sellagrupe sousedí Selva s Corvarou v Alta Badii, Arrabou a Canazei ve Val di Fassa. K dispozici je pro "turisty na lyžích" až 500 km tratí.


reklama

Nalezeno více oblastí ubytování:
Název oblastiOrientační vzdálenost k vlekům
Selva Gardena (BZ)-
Bulla-
ALPE DI SIUSI -
Selva in Val Gardena 0,1 km
Ortisei0,2 km
S. Cristina1,5 km

Reklama

recenze
ubytování pro středisko Val Gardena

31.1.2014 | Hotel Alaska | Val Gardena
Rodinný tříhvězdičkový hotel se nachází přímo na sjezdovce a cca 500 m od centra Wolkensteinu. Hotel má k dispozici recepci, výtah, restauraci, dvě kavárny/bary a internetový koutek (za poplatek). Používání wellness zařízení se saunou, tureckou parní lázní a vířivkou je v ceně. Solárium a masáže jsou v místě možné za poplatek. Parkoviště je k dispozici zdarma.

Pokoje
Pokoje jsou vybaveny koupelnou nebo sprchou s WC a mají k dispozici satelitní TV, telefon, rádio, bezpečnostní schránku (za poplatek), minibar a fén. Většina pokojů má balkon.

Stravování
Polopenze je zahrnuta v ceně zájezdu a skládá se ze snídaně formou švédského stolu a večerního menu o třech chodech s možností výběru. Pro děti je možné zvolit dětské menu. Vánoční slavnostní večeře je také již v ceně. Silvestrovské menu je za poplatek (povinné).
31.1.2014 | Hotel Pralong | Val Gardena
V roce 2011 renovovaný, rodinný, tříhvězdičkový superior hotel Pralong se nachází na kraji střediska Wolkenstein, cca 500 m od centra. Na lyžařský vlek Ciampinoi s ke vstupu na Sella Rondu je to jen cca 200 m. Skibus staví přímo u domu a na nejbližší trasu pro běžkaře je to cca 3 km. K vybavení hotelu patří recepce s možností k sezení, výtah, různé společenské místnosti, restaurace a bar, tyrolská světnička, kavárna, lyžárna a slunečná terasa. Hostům je dále k dispozici wellness zařízení s finskou saunou, tureckou parní lázní a vířivkou (za poplatek). Parkoviště je zde také (zdarma), parkovací garáž je za poplatek.

Pokoje
Stylově zařízené pokoje mají koupelnu nebo sprchu s WC, satelitní TV, telefon, rádio, fén na vlasy, bezpečnostní schránku, w-lan (v ceně) a balkon.

Stravování
V ceně zahrnutá polopenze se skládá ze snídaně formou švédských stolů a z večerního menu o čtyřech chodech s předkrmy a se salátem (jídla pro vegetariány na přání). Každý čtvrteční večer se pořádá tyrolský večer s tradičními pochoutkami a za svitu svíček. Vánoční a silvestrovské menu s živou hudbou jsou také v ceně.
31.1.2014 | Hotel Antares | Val Gardena
ElegantníčtyřhvězdičkovýHotel Antares se nacházív centru Wolkensteinu. Stanice lanovky je odtud cca 100 m. Hotel mák dispozici hotelovou halu s recepcí(včetněbezpečnostníschránky), restauraci, americkýbar, herny pro děti, stolnítenis, vysokorychlostníinternet a lyžárnu. Dále je vám k dispozici krytýbazén se skalkami a vodopády, zařízeníwellness (částečněza poplatek) se saunou, soláriem, parnílázní, vířivkou a posilovnou. K dispozici je parkovištězdarma a garáž(za poplatek).

Vybavenía stravování
Komfortnípokoje jsou zařízeny sprchou s WC, satelitníTV, rádiem, telefonem, fénem a některéi minibarem, trezorem a balkonem. V ceněje zahrnuta polopenze skládajícíse ze snídaněformoušvédských stolůa večerního menu dle vlastního výběru, kterézahrnuje salát, předkrm, hlavníchod a dezert.
31.1.2014 | Hotel Alpino Plan | Val Gardena
Rodinnýtříhvězdičkovýhotel Alpino Plan se nacházíve slunečnépoloze na kraji lesa. Dům je vzdálen cca 800 m od centra střediska Wolkenstein a zhruba 1 km od lyžařských vleků. Zastávka skibusu se nacházíve vzdálenosti cca 100 m od hotelu, za dobrých sněhových podmínek je sjezd možnýažskoro k domu. K vybavenídomu patřírecepce, výtah, restaurace, bar stejnějako sauna (za poplatek) a stolnítenis. Lyžárna a bezplatnáparkovacímísta před domem jsou k dispozici.Vybavenía stravováníÚtulnězařízenépokoje jsou se sprchou s WC, fénem na vlasy a se satelitníTV, telefonem, bezpečnostníschránkou a některéi s balkonem. V cenězahrnutápolopenze zahrnuje bohatou snídani a večernímenu o třech chodech s možnostívýběru a se salátem. O silvestrovskývečer se podáváspeciálnívečeře.
31.1.2014 | Hotel Olympia | Val Gardena
Rodinný tříhvězdičkový hotel Olympia se nachází nedaleko centra Wolkensteinu a jen cca 150 m od lanovky Ciampinoi. K vybavení hotelu patří recepce, výtah, restaurace, bar, společenská místnost s TV a wellness zařízení s finskou saunou, vířivkou a soláriem (částečně za poplatek). Lyžárna a bezplatné parkoviště jsou k dispozici.

Vybavení a stravování
Příjemné pokoje jsou s koupelnou nebo sprchou s WC a satelitní TV, telefonem, fénem na vlasy stejně jako s balkonem. V ceně zahrnutá polopenze se skládá ze snídaně formou švédských stolů a z večerního menu o třech chodech s možností výběru.
31.1.2014 | Sporthotel Platz | Val Gardena
Rodinnýtříhvězdičkovýsportovníhotel Platz se nacházína idylickém místečku v obci Bulla v Seiser Alm. Centrum střediska St. Ulrich a vleky jsou ve vzdálenosti cca 5 km, skibus stavíhned před domem (cca 1€na den). Hotel mák dispozici recepci, restauraciàla carte, selskou světničku, bar s koutkem načtení, místnost s TV a wellness zařízení(od 16 let), kterénabízíkrytýbazén, vodnímasáže a saunu (od 17.00 hodin), stejnějako solarium (za poplatek). Parkovištěje k dispozici zdarma.Vybavenía stravováníPříjemnépokoje jsou se sprchou s WC, satelitníTV, telefonem, bezpečnostníschránkou, fénem,županem a s balkonem nebo terasou s výhledem do hor. V cenězahrnutápolopenze se skládáz rozšířenésnídaněformoušvédských stolůa z večerního menu očtyřech chodech se salátem.
31.1.2014 | Hotel Scherlin | Val Gardena
Komfortnítříhvězdičkovýhotel Scherlin se nacházícca 5 km od centra střediska St. Ulrich. Skibus vás zaveze denněk cca 5 km vzdáleným lyžařským vlekům (cca 7€na týden). Hotel mák dispozici recepci, výtah, restauraciàla carte, bar, hernu, internetovýkoutek a wellness zařízenís krytým bazénem, vířivkou, parnílázní, saunou a soláriem (za poplatek). Lyžárna, parkovištěa parkovacígarážjsou bezplatněk dispozici.Vybavenía stravováníDobře udržovanépokoje majísprchu s WC, satelitníTV, telefon, bezpečnostníschránku a fén a nacházejíse ve vedlejšíbudově(cca 70 m od hlavníbudovy). V cenězahrnutápolopenze se skládáze snídaněa večerního menu o třech chodech se salátem.
31.1.2014 | Residence Antares | Val Gardena
Dobře vedená stylová tříhvězdičková rezidence Antares se nachází v centru Wolkensteinu a je jen cca 200 m od stanice lanovky Ciampinoi. Rezidence se skládá ze dvou budov a je s hotelem Antares propojena koridorem. K vybavení hotelu patří restaurace, bar, w-lan (v ceně, pouze u baru), pokoj na hraní pro děti se stolním tenisem a video hrami, stejně jako wellness zařízením s krytým bazénem a vodopádem, posilovnou, parní lázní, vířivkou, saunou, relaxační místností a soláriem (použití částečně za poplatek). Skříňky na lyže a parkoviště zdarma jsou k dispozici, najdete zde i garáž (za poplatek).

Vybavení a stravování
Útulná studia jsou vybavena lůžky na spaní pro dvě resp. pro čtyři osoby, sprchou s WC, kuchyňským koutem, satelitní TV, telefonem, fénem na vlasy a z větší části také balkonem. Bez stravování.
3.4.2011 | Hotel Wolkenstein | Val Gardena

bezva hotel i služby, výborná strava i ubytování a ochotný personál. Jen velký pozor na diskotéku v objektu hotelu, mimořádně hlučná. My jsme si po informaci z jiné recenze objednali ubytování v depandenci a bylo to super. Klid, ticho, teplíčko a soukromí. Doporučuju