Reklama

základní
informace

Kronplatz - Plan de Corones (975 – 2275 m. n. m.)

Kronplatz je moderní lyžařská oblast ležící 30 km východně od Brixenu. Je soustředěná kolem dokola rozsáhlého, oblého vrcholku stejnojmenné hory(2.275 m). Areál je přístupný ze 3 údolních městeček (Bruneck, Olang, St. Vigil) a tvoří ho kompaktní síť 90 km sjezdovek. Kromě toho lze v širokém okolí hojně využívat běžeckých stop či sáňkařských drah.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
56 + 31 + 29 = 116 / 116 km
Uměle zasněžováno: 91 %
Vleky:
52150
Celková kapacita: 70491 os/h

Srovnat Kronplatz - Plan de Corones s ostatními středisky

Lyžování

Kronplatz patří mezi nejmodernější lyžařská centra Dolomit. Ze všech světových stran se na vrcholku setkávají rychlé a pohodlné kabinky i sedačky a kolem nich se zpátky vinou nesčetné sjezdovky lemované sněžnými děly.

Nejnáročnější jsou severní svahy Kronplatzu v čele s černou sjezdovkou Sylvester, která vede v serpentinách a s max. sklonem 58% až k údolní stanici kabinky z Reischach (poblíž Brunecku). Na východní straně hory leží nenáročné sjezdovky ideální pro carving. Dále do údolí k vesničce Olang pak pokračují lesním průsekem široké červené tratě.

Nejméně rušné stráně se najdou na Piz de Plaies (1.620 m), kam jezdí ze St.Vigilu sedačka. Celá oblast má solidní sněhové podmínky a velmi kvalitní úpravu sjezdovek, díky níž trvá sezóna od konce listopadu do konce dubna.

Snowboard

Na východní straně nad Geiselsbergem je snowboard park s halfpipe.

Kam na běžky

V okolí je 200 km tras.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 650 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 40 km italské dálnice A22 před Brixenem odbočka na Bruneck po silnici SS49 (650 km).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset - ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Chamonix je jedním z mála středisek ve Francii, které je zároveň i menším městečkem s "celoročním provozem". Z čistě "lyžařského" pohledu má sice Chamonix jakožto pořadat...
Lyžování ve výškách: 1235 - 3300 m.n.m
Délka sjezdovek: 28 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %39 %29 %29 %