Reklama

základní
informace

Val Thorens (1300 – 3230 m. n. m.)

Val Thorens je zřejmě nejznámější středisko v oblasti Tří údolí, možná vůbec nejznámější francouzské středisko vůbec. "Val To" se pyšní i dalšími nejrůznějšími "nej" - nejvýše položené lyžařské středisko Evropy, nejnavštěvovanější......

Díky nadmořské výšce 2300 m.n.m. se ocitnete přímo v srdci hor, kde jsou v zimě jen holé skály a zasněžené pláně. Ale zato sníh tu má nejlepší kvalitu a vydrží dlouho do jara.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
7 + 78 + 57 + 11 = 140 / 140 km
Uměle zasněžováno: 32 %
Vleky:
77150
Celková kapacita: 59248 os/h

Srovnat Val Thorens s ostatními středisky

Lyžování

V okolí Val Thorens naleznete zejména červené sjezdovky - vřele doporučujeme například oblast kolem Cime de Caron (3200 m.n.m.) nebo sjezdovky z ledovce Peclet.

Nezapomeňte ani na "čtvrté" údolí nad Orelle, kam se dostanete z Val Thorens kabinou Grand Fond. Naleznete tam pěknou červenou a navíc můžete vyjet na vůbec nejvyšší místo celého areálu Tři údolí dostupné vlekem - do výšky 3.232 m.n.m.

Rubem všech "nej" ve ValTo je ale již zmíněná velká návštěvnost, takže zde občas můžete zažít to, co důvěrně znáte z Čech - 10-15 minutové fronty na lanovku. Ovšem čekat nemusíte - můžete zamířit buď do níže položeného areálu Les Menuires nebo "přes kopec" do Meribelu či Courchevelu.

Snowboard

Přímo ve ValTo je snow park se 110 m dlouhou half-pipe a s množstvím skoků/překážek. Ve čtvrtém údolí Orelle je boardercrossová dráha.

Kam na běžky

V okolí je 5 km tras.

Kam zajít po lyžování

Kromě na francouzské poměry standardní nabídky (squash, tenisové kurty, bazén, sauna, nákupní galerie, bary, restaurace..) si můžete vyzkoušet jízdu autem na ledě nebo večerní sáňkařskou dráhu pod vrcholem Peclet.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1120 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.
Z Annecy po silnici N506 do Alberville, dále po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers, kde sjedete na D117 a vystoupáte přes Les Menuires do Val Thorens. Z konce N90 je to cca. 30 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě (160 km), nebo St. Exupéry v Lyonu (200 km) nebo do Grenoblu (160 km) a dále busem - jízdní řády busů na Altibus, VFD nebo Autocars Martin, popřípadě na stránkách letiště v Ženevě, Lyonu nebo Grenoblu.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • vemeno
  pro Karla
  27.11.2016 - 21:12

  ve Francii jsem byl lyžovat 27x v 15 střediscích, z toho ve Val Thorens 7x, mám dost zkušeností na srovnání. Historky o tom, jak v IT a AT jsou perfektně upravený sjezdovky a ve FR ne, jsou nesmysl. Kvůli vzdálenosti hledám každej rok srovnatelný lyžování v Itálii nebo v Rakousku. Zatím jsem na nic nenarazil. Pokud máš tip v Itálii nebo Rakousku,budu rád. Ubytování na sjezdovce, alespoň 100km sjezdovek, slušná cena.

 • Karel
  středisko nic moc
  04.05.2016 - 09:23

  Francii jsem navštívil po dlouhé době, naposled jsem byl v Tignes v roce 2000. Ve Val Thorens jsem byl poprvé a čekal jsem úplně jinou ligu. Neoddiskutovatelným faktem je na březen perfektní kvalita sněhu a nádherné panorama. Toto je díky nadmořské výšce velkým plusem. Zbytek je mírně řečeno minulé století. Sedačkové lanovky jsou tam už hodně letité a totálně zastaralé. Věk minimálně 20 a více let. Žádná bublina, nic. A to ve všech údolích. Je tam několik novějších kabinek ve věku do 10 let, ale na jejich spočítání stačí prsty jedné ruky. V tomto ohledu se jedná určitě o nejhorší středisko, jaké jsem kdy navštívil. S kvalitou přepravních zařízení v Rakousku či Švýcarsku se to opravdu srovnávat nedá. V úpravě sjezdovek mají ve Val Thorens také dost rezervy, ale už to není podle místních znalců taková hrůza, jako před lety. Nicméně ani v tomto na okolní státy v žádném případě nemají. Co se lyžování týče, tak mne nemile překvapilo velké množství "sjezdovek" odnikud nikam, o šířce průměrné lesní cesty v ČR. Po odečtení těchto přejezdů už tak to číslo kilometrů faktických sjezdovek nevypadá tak atraktivně. Na březen, bylo ve srovnání s tím co jsem za poslední roky zažil jinde, obrovské množství lidí. Mezi 10 - 11 hodinou byla na páteřních lanovkách celkem slušná zácpa, stejně jako na sjezdovkách. V tomto ohledu, navíc ve spojitosti s naším termínem návštěvy je to další velké mínus. Takže když to shrnu, tak jediným důvodem pro opětovnou návštěvu Val Thorens je kvalita sněhu. Zbytek jasně říká že ne. Tvrdit, že se jedná o nejlepší středisko v Evropě, je slušně řečeno na Chocholouška.

 • Lyžník
  Tak co se děje ???
  26.04.2016 - 12:37

  Libore, Blanko ...... letos nic ???

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva * ? = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Oblast Aletsch se nachází nad údolím Rhony poblíž městečka Brig v jižním Švýcarsku. Kromě několika lyžařských areálů je známá hlavně díky největšímu a nejdelšímu ledovci ...
Lyžování ve výškách: 1050 - 3100 m.n.m
Délka sjezdovek: 228 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %50 %23 %