Reklama

základní
informace

Val Thorens (1300 – 3230 m. n. m.)

Val Thorens je zřejmě nejznámější středisko v oblasti Tří údolí, možná vůbec nejznámější francouzské středisko vůbec. "Val To" se pyšní i dalšími nejrůznějšími "nej" - nejvýše položené lyžařské středisko Evropy, nejnavštěvovanější......

Díky nadmořské výšce 2300 m.n.m. se ocitnete přímo v srdci hor, kde jsou v zimě jen holé skály a zasněžené pláně. Ale zato sníh tu má nejlepší kvalitu a vydrží dlouho do jara.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
7 + 78 + 57 + 11 = 140 / 140 km
Uměle zasněžováno: 32 %
Vleky:
77150
Celková kapacita: 59248 os/h

Srovnat Val Thorens s ostatními středisky

Lyžování

V okolí Val Thorens naleznete zejména červené sjezdovky - vřele doporučujeme například oblast kolem Cime de Caron (3200 m.n.m.) nebo sjezdovky z ledovce Peclet.

Nezapomeňte ani na "čtvrté" údolí nad Orelle, kam se dostanete z Val Thorens kabinou Grand Fond. Naleznete tam pěknou červenou a navíc můžete vyjet na vůbec nejvyšší místo celého areálu Tři údolí dostupné vlekem - do výšky 3.232 m.n.m.

Rubem všech "nej" ve ValTo je ale již zmíněná velká návštěvnost, takže zde občas můžete zažít to, co důvěrně znáte z Čech - 10-15 minutové fronty na lanovku. Ovšem čekat nemusíte - můžete zamířit buď do níže položeného areálu Les Menuires nebo "přes kopec" do Meribelu či Courchevelu.

Snowboard

Přímo ve ValTo je snow park se 110 m dlouhou half-pipe a s množstvím skoků/překážek. Ve čtvrtém údolí Orelle je boardercrossová dráha.

Kam na běžky

V okolí je 5 km tras.

Kam zajít po lyžování

Kromě na francouzské poměry standardní nabídky (squash, tenisové kurty, bazén, sauna, nákupní galerie, bary, restaurace..) si můžete vyzkoušet jízdu autem na ledě nebo večerní sáňkařskou dráhu pod vrcholem Peclet.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 1120 km
Autem po dálnici přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Ženeva - Annecy. Na úseku Ženeva-Annecy cca. 30 km bez dálnice po N201.
Z Annecy po silnici N506 do Alberville, dále po rychlostní komunikaci N90 do Moutiers, kde sjedete na D117 a vystoupáte přes Les Menuires do Val Thorens. Z konce N90 je to cca. 30 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem : na letiště v Ženevě (160 km), nebo St. Exupéry v Lyonu (200 km) nebo do Grenoblu (160 km) a dále busem - jízdní řády busů na Altibus, VFD nebo Autocars Martin, popřípadě na stránkách letiště v Ženevě, Lyonu nebo Grenoblu.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Karel
  vemeno, vemeno
  13.12.2016 - 22:37

  To nejsou urážky, to je bohužel realita. Přečti si po sobě ještě jednou a pomalu svůj komentář z 27.11. a třeba ti to dojde. Pokud ne, požádej ve svém okolí někoho chytřejšího.
  A mimochodem. Jaké argumenty jsi předložil ty ??? To jako že jsi byl 27x lyžovat ve Francii ...... :-) Tak to je právě ten "argument", který ukazuje na 11 let věku !!!

 • vemeno
  Karle,Karle
  13.12.2016 - 22:14

  kde chybí argumenty, přichází urážky. Asi tak velkej lyžař nebudeš

 • Karel
  pro vemeno
  11.12.2016 - 10:37

  Ty jsi ještě nedokončil ani Základní školu, natož aby jsi byl někde 27x lyžovat. Obsah tvého komentáře ukazuje, maximálně tak na 11 roků věku.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět * dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Val Cenis leží téměř na italské hranici v údolí Maurienne na jižním okraji národního parku Vanoise. Údolí Maurienne je sice důležitou dopravní tepnou mezi Francií a Itáli...
Lyžování ve výškách: 1400 - 2800 m.n.m
Délka sjezdovek: 80 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
11 %44 %43 %14 %