Reklama

základní
informace

Verbier - Veysonnaz - 4 Vallées (821 – 3330 m. n. m.)

Nad údolím Rhony poblíž jihošvýcarského Sionu se rozprostírají lyžařské terény jedné z nejrozsáhlejších oblastí Švýcarska - 4 údolí. Hlavními centry jsou dvě horské vesničky - Veysonnaz ve východní části a Verbier v západní. Dominantou oblasti je Mont Fort (3330 m), odkud je krásný výhled na okolní alpské velikány Matterhorn/Monte Rosa, Mont Blanc nebo na masiv Jungfrau.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
135 + 170 + 26 = 331 / 331 km
Uměle zasněžováno: 50 %
Vleky:
4311260
Celková kapacita: 79710 os/h

Srovnat Verbier - Veysonnaz - 4 Vallées s ostatními středisky

Lyžování

Celý areál nabízí 331 km upravovaných tratí a 79 km neupravovaných skiroutes na svazích s převážně východní/západní orientací (4 hlavní údolí vedou severo-jižním směrem).

Díky své rozsáhlosti jsou 4 údolí rozdělena do dvou hlavních částí: východní nazvaná "La Printze" s centrem ve Veysonnaz (zahrnuje též tratě v okolí Nendaz, Thyon a Siviez) a západní s centrem ve Verbier (zahrnuje tratě nad Verbier + Mont Fort a menší areál v Mayens-de-Bruson). Obě části jsou sice propojeny ve stanici Tortin pod Mont Fort, ovšem přejezd z jednoho konce 4 údolí na druhý je díky menšímu počtu a menší kapacitě propojovacích vleků poněkud zdlouhavý.

Nejnáročnější a nejdelší tratě vedou z Mont Fort přes Col des Gentianes (2950 m) do Verbier (1500 m) nebo až do Le Chable (821 m - 15 km dlouhý sjezd). Na druhou stranu sjedete po nejtěžší černé v oblasti do Tortin (2050 m) ev. až do Siviez (1730 m). Množství dalších sjezdových tratí a lanovek naleznete také nad samotným Verbier, odkud vedou také - spíše méně náročné - tratě přes Savoleyres (2354 m) do vesničky La Tzoumaz (1500 m). V okolí Mont Fort je samozřejmě množství freeride příležitostí.

Ve východní části areálu si nenechte ujít trať Světového poháru přímo nad Veysonnaz tzv. "Medvědí" sjezdovku (Piste de l´Ours) nebo náročné červené/černé vedoucí z hřebene Etherolla - Grepon Blanc. Do druhého nástupního místa východní části - do Nedaz - zavítají zejména příznivci pohodového ježdění nebo rodiny s dětmi.

Snowboard

Nabídka je široká - nad Verbier v okolí stanice La Chaux je "1936 Neipark" s množstvím skoků, překážek a railů. Boardercross je pod Savoleyres. Ve východní části jsou dva snowparky nad Veysonnaz (Snowpark Pro a Snowpark Novice) a dva nad Nendaz (Snowpark Tracouet a Funpark Jean-Pierre).

Navíc koncem března se ve 4 údolích koná závod nejlepších snowboardistů v rámci Red Bull Xtreme. Jde o sjezd strmé severní stěny hory Bec des Rosses (3222 m), trasa má sklon až 55 stupňů a vede volným terénem s mnoha převisy/žleby.

Kam na běžky

Nejvíce příležitostí pro běžkaře je v okolí Verbier, kde najdete cca. 30 okruhů.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce apres-ski možností nabízí Verbier. V místním Centre Polysportif můžete navštívit bazén, fitness, solárium, saunu nebo si zahrát golf, squash či tenis.

Můžete jít také sáňkovat nebo vyrazit do okolí pěšky či na sněžnicích. Večer si ještě můžete zpříjemnit ochutnávkou místních specialit v mnoha restauracích či barech.

Ve východní části areálu je další bazén se saunou ve Veysonnaz.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 970 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Fribourg - Montreux - Martigny.

Do Verbier dále po silnici směr Sembrancher-Bagnes. Před Bagnes odbočíte na Verbier.

Do Veysonnaz pokračujete dále po dálnici směr Sion. Před Sionem sjedete a vystoupáte do Veysonnaz.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Letadlem na letiště v Sionu nebo Ženevě.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět * ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Santa Caterina je menším střediskem oblasti Alta Valtellina. Tu tvoří aspolečně s Bormiem - Valdidentro a Livignem (celkem přes 230 km tratí). Santa Caterina leží trochu ...
Lyžování ve výškách: 1730 - 2775 m.n.m
Délka sjezdovek: 35 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %6 %77 %17 %