Otestovali jsme: Svahy italských Dolomit - Civetta

Areál se rozkládá v nádherném prostředí Dolomit mezi majestátními horskými útvary Monte Civetta a Monte Pelmo. Lze se do něj dostat ze čtyř různých stran (Alleghe, Zoldo, Selva di Cadore a Palafavera). Lyžařský areál disponuje 76 km sjezdovek. Na lyžaře zde čeká 20 modrých, 22 červených a 3 černé sjezdovky v nejrůznějších délkách.  Toto středisko je neprávem stranou zájmu většiny lyžařů, jelikož většina míří na nedalekou Marmoladu a navazující Arabu a Sella Rondu. My jsme přijeli k nástupní stanici v Alleghe v neděli. Veškerá parkoviště byla zoufale plná, jelikož se zde konaly lyžařské závody dětí z celé oblasti Benátska. Během pracovního týdne je zde však až nezvykle klid a liduprázdno.

Pohodová atmosféra nad městečkem Alleghe

Srdce areálu tvoří kotlina nad městečkem Alleghe. Zde jsou sjezdovky rozesety do všech stran a obsluhovány moderními kabinovými či čtyř a šestisedačkovými lanovkami. Katastrofální přeprava je z vesnice Palafavera. Zpět či do středu areálu lze vyjet pouze dvousedačkovou lanovkou, která jede, s trochou nadsázky, půl dne a u její nástupní stanice je často hrozen nedočkavých lyžařů. Oříškem pro většinu lyžařů je zpáteční sjezd do městečka Alleghe. Odehrává se na úzké cestě, která je v odpoledních hodinách velice rozbitá, s muldami nebo vydřená až na ledový podklad. Celkově lze středisko hodnotit kladně, můj subjektivní dojem možná kazí pouze to, že pro zkušené lyžaře popř. polykače kilometrů jsou pisty spíše kratší, což vyvažuje liduprázdnost během pracovního týdne. Za mne je areál dvoudenní záležitostí s nádhernými scenériemi a pohodovou atmosférou.

Oficiální stránky střediska: https://www.dolomitisuperski.com/en/Experience/Ski-areas/Civetta

Testovací jezdec pan Žák

Panu Žákovi velice děkujeme za report, za který od nás obdržel skipas ZDARMA. CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT na e-mailu info@sguide.cz.

Máte zájem o dovolenou v Itálii a lyžovat ve středisku Civetta? Neváhejte kontaktovat naše Travel Designéry. Rádi vám s výběrem poradíme.