Reklama

základní
informace

Gstaad (950 – 3000 m. n. m.)

Gstaad leží na jižním okraji kantonu Berner Oberland v těsném sousedství frankofonního kantonu Vaud. Patří do skupiny luxusnějších švýcarských středisek, kde můžete potkat mnoho celebrit. Lyžování je zde pouze jednou z možností, jak strávit dovolenou. Vedle mnoha obchodů můžete zavítat i do místního kasina.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
230 + 184 + 83 = 497 / 497 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
5526340
Celková kapacita: 67410 os/h

Srovnat Gstaad s ostatními středisky

Lyžování

Městečko Gstaad je centrem lyžařské oblasti, kterou tvoří celkem 6 nepropojených areálu s jednotným skipasem a která zasahuje i do sousedního kantonu Vaud. K dispozici jsou jak nenáročné terény pro rodiny s dětmi, tak i vysokohorské lyžování na vaudském ledovci Les Diablerets.

Největším areálem se 125 km sjezdovek a 26 přepravními zařízeními je Snow Paradise 2000, který tvoří střediska St. Stephan, Zweisimmen, Saanenmoser a Schonried poblíž Gstaadu. Tratě jsou ve výškách 950 - 2000 m, většinu tvoří středně a méně náročné sjezdovky.

Pro sportovní lyžaře je tu ledovcový areál Les Diablerets s 25 km tratí. Zážitkem je už cesta kabinkou nahoru, kde na vás čaká panoramatická restaurace od architekta Botty. Nejzajímavější tratí je 14 km dlouhý sjezd Les Diablerets-Oldensattel-Reusch s převýšením 1700m.

Snowboard

Ve Snow Paradise 2000 je skicross park "Vanille Noir", na ledovci Les Diblerets halfpipe. V La Braye-Château d'Oex na okraji oblasti je další Snow Park "La Braye".

Kam na běžky

V okolí Gstaadu naleznete mnoho možností na placených okruzích, které vedou až k dolní stanici kabinky na ledovec Les Diablerets.

Kam zajít po lyžování

Centrem zábavy je Gstaad. Kromě již zmíněného kasina můžete navštívit krytý bazén spojený s relaxačním centrem nebo vyzkoušet beach volley ball. Místní zvláštností je pak Snow golf na devitíjamkovém hřišti. Po lyžování také můžete vyzkoušet sáňkování, jízdu psím spřežením nebo se jen tak projít po upravených cestách zasněženou krajinou.

V okolí rozhodně stojí za návštěvu Château d'Oex, které je evropským centrem létání horkovzdušnými balóny.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 890 km
Autem po dálnici přes Rozvadov směr Norimberk - Karlsruhe - Basel - Bern - Thun. Z dálnice sjedete za Thunem ve Spiezu, odkud je to přes Zweisimmen do Gstaadu ještě přibližně 40 km.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři + devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Grosser Arber - Velký Javor je nejvyšším a společně s rakouským Hochfichtem i nejlépe vybaveným lyžařským areálem Šumavy. Velký Javor - Grosser Arber se nachází se v těsn...
Lyžování ve výškách: 1050 - 1456 m.n.m
Délka sjezdovek: 10 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %43 %29 %29 %