Reklama

základní
informace

Hochzillertal (600 – 2500 m. n. m.)

Hochzillertal se nachází přibližně v polovině "nejlyžařštějšího" údolí v Rakousku - Zillertalu. Areál leží nad vesničkami Aschau a Kaltenbach. Za zmínku rozhodně stojí mezinárodní hodnocení tohoto střediska. V žebříčku německé společnosti Skiresort Service International získalo středisko Hochzillertal bronzové ocenění v testu všech alpských středisek..


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
31 + 32 + 13 = 76 / 76 km
Uměle zasněžováno: 64 %
Vleky:
205120
Celková kapacita: 63800 os/h

Srovnat Hochzillertal s ostatními středisky

Lyžování

Lyžuje se převážně na východních svazích, převládají červené sjezdovky nad hranicí lesa. Jedna z nich je nazvána podle místního rodáka rakouského sjezdaře Stephana Eberhartera.
Přístup do areálu je buď přímo z údolí Zilletal - z Kaltenbachu. Druhý hlavní přístup - Hochfügen - je vlastně malou hotelovou vesničkou v nadmořské výšce 1500 m, do níž vede klikatá silnice z údolí.

V okolí jsou další areály jako Zillertal Arena, Zillertal 3000 či ledovec Hintertux.

Snowboard

V částí Hochzillertal je k dispozi vše, co si snowbardista může přát - half-pipe u sedačky Krössbichl + funpark u sedačky Sonnenjet se skoky, raily atd..

Kam na běžky

V celé oblasti Zillertal je 120 km tras.

Kam zajít po lyžování

Ve vesničce Fugen ležící na přístupové cestě do Hochfügen byly nově otevřeny lázně Erlebnistherme Zillertal. Dalším centrem aprés-ski dění je městečko Mayrhofen, kde nejdete další dobře vybavený aquapark (bazén, klouzačky, sauna, pára, solárium). Kromě toho je v Mayrhofenu k dispozici i kluziště, fitness centrum, bowling, tenis i casino. Ovšem v žádném městečku v okolí areálu samozřejmě nechybí obchody a množství restaurací a barů.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 540 km
Autem po dálnici přes Mnichov, za Mnichovem odbočíte na Innsbruck, sjezd Achen See/Zillertal. Vesnička Zell am Ziller leží 21 km od sjezdu z dálnice.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jonas
  freeride a doprava...???
  10.09.2012 - 07:56

  Ahoj všem, zvažujeme letos dovolenou v tomto středisku. Jsou tam nějaké opravdu pěkné terény pro SNB freeride? Prašan, zajímavé převýšení....? Pak mám ještě dotaz k dopravě a možnostem ubytování někde blízko lanovek. zatím jsme našli vše jen s dojížděním skibusem. Díky za rady

 • džin
  lyžování
  04.04.2012 - 11:59

  V soldenu i v Ischglu jsem byl a tady se mi teda líbilo víc!!V ischglu je pořád hodně lidí a jen takový pláně o ničom,solden je dobrej,to souhlasim,ale hochzillertal a hlavně hochfugen je lepší!!

 • ;-).
  spis prumer
  02.04.2012 - 12:03

  jed do ischglu nebo soldenu to je este o tridu lepsejsi alberg taky docela dobry

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět + ? = třináct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Damuls leží na západě Rakouska v oblasti Bregenzer Wald. Patří sice mezi menší lyžařské areály, přesto se pyšní sloganem "das schneereichste Dorf der Welt" (česky snad ne...
Lyžování ve výškách: 1360 - 2020 m.n.m
Délka sjezdovek: 109 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %26 %46 %28 %