Reklama

základní
informace

Stubai - Stubaier Gletscher (1721 – 3210 m. n. m.)

Stubaier Gletscher leží na konci stejnojmenného údolí 40 km jižně od Innsbrucku a je vůbec nejrozsáhlejším ledovcovým areálem v Rakousku - v zimě tu najdete až 108 km tratí. V provozu je areál od října do června. Kromě ledovce se v údolí Stubaital nachází ještě tři další lyžařská centra - Neustift, Mieders a areál Schlick 2000 nad Fulpmesem.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
46 + 39 + 23 = 108 / 108 km
Uměle zasněžováno: 9 %
Vleky:
9587
Celková kapacita: 36000 os/h

Srovnat Stubai - Stubaier Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Na ledovec do stanice Eisgrat ve výšce 2900 m lyžaře vyveze kabinka od parkoviště Mutterberg (1750 m) přes mezistanici Fernau (2300 m). Nahoře na vás vedle krásného výhledu čekají sjedovky všech stupňů obtížnosti.

Na příklad z Eisgratu ještě můžete pokračovat další kabinkou na nejvyšší bodu areálu (3150 m). Odtud vede kolem Eisgratu široká ledovcová pláň dolů na druhý hlavní bod - na Gamsgarten - nahoře je pláň červená, na dojezdu u stanice Gamsgarten zelená. Náročnější terény jsou k mání buď vpravo nad Gamsgarten (sedačka Rotadl + dvě kotvy) nebo dolů z Eisgratu zpět na mezistanici Fernau a ještě vlevo nad Fernau.

Zpět dolů k parkovišti Mutterberg lze sjet z Fernau buď kabinkou nebo - pokud budete mít ještě večer zájem o adrenalinový zážitek (ev. i včetně několika pádů) - neupravovanou dosti krkolomnou sjezdovkou Wilde Grube, což je 10 km dlouhý neupravovaný sjezd pouze pro zkušené!

Snowboard

V blízkosti stanice Eisgrat je snowboardpark s halfpipe a skoky.

Kam na běžky

Přímo na ledovci je 4,5 km dlouhý upravovaný okruh.

Kam zajít po lyžování

Kromě několika restaurací přímo v areálu (hlavně Eisgrat + Gamsgarten) můžete v údolí Stubaital navštívit bazén v městečku Fulpmes a Neustifft (při zakoupení permanentky na celou oblast Stubaital včetně ledovce je vstup do bazénu zdarma). Kromě bazénu je v Neustiftu také finská saunu, bio-sauna, parní lázeň, solárium, masáže, kuželkárna, střelnici, hala s tenisovými a squashovými kurty a samozřejmě i množství restaurací.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 580 km
Autem do Innsbrucku a dále ještě kousek po dálnici směr Itálie/Brenner, po přejezdu placeného mostu (cca. 5 Eur) je sjezd Stubaital. (Most lze sice objet, ale je to zdlouhavé.) Dále pak ještě 32 km přes Fulpmes a Neustift až na konec údolí k parkovišti u dolní stanice kabinky na ledovec.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * ? = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Stubaier Gletscher leží na konci stejnojmenného údolí 40 km jižně od Innsbrucku a je vůbec nejrozsáhlejším ledovcovým areálem v Rakousku - v zimě tu najdete až 108 km tra...
Lyžování ve výškách: 1721 - 3210 m.n.m
Délka sjezdovek: 108 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %43 %36 %21 %