Reklama

základní
informace

Kaunertal - Kaunertaler Gletscher (2150 – 3160 m. n. m.)

Kaunertal je poslední, nejzápadnější ze všech tyrolských ledovcových údolí. Začíná kousek na za Landeckem a táhne se na jih až k hranicím s Itálii

V Kaunertalu se lyžuje na dvou místech - na ledovci Gepatsch, který leží na konci údolí až na hranicích s Itálií, a v menším areálu Fendels na začátku údolí.

Přes "kopec" sousedí Kauntertal s Otztalem, kde najdete střediska Solden a Obergurgl. Na druhou stranu je hlavní údolí Inntal se středisky Serfauss-Fiss- Ladis a Reschenpass - Nauders.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
20 + 10 + 6 = 36 / 36 km
Uměle zasněžováno: 22 %
Vleky:
5120
Celková kapacita: 12700 os/h

Srovnat Kaunertal - Kaunertaler Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Ledovec "Gepatsch" v Kaunertalu je o něco menší a o něco plošší než zbývající ledovce v Tyrolsku, ale také o mnoho méně navštěvovaný. Je velice oblíbený zejména mezi vyznavači snowboardu.

Lyžuje se na převážně severovýchodních svazích Weissseespitze (3518 m) a Karlesspitze (3260 m). Podél 2 hlavních vleků, z nichž levý je rozdělen mezistanicí, vedou široké sjezdovky - zpočátku náročnější, v dolní části plošší. Další široké dálnice jsou okolo vleků Nörderjoch úplně vlevo.

Náročný svah vede z vrcholu Karlesspitze, kam jezdí kotva. Jde o velmi členitou a zpočátku prudkou sjezdovku s mnoha terénními zlomy. Směrem do údolí pak vede klikatá červenomodrá sjezdovka pod přibližovacími 4sedačkami.

Snowboard

Na ledovci je rozsáhlý snowboard park s halfpipe (100 m), raily a skoky.

Kam na běžky

Na ledovci je ve výšce 2800 m cca. 5 km dlouhá trať, dalších přibližně 20 km stop najdete dole v údolí.

Kam zajít po lyžování

Ve vesničce Feichten pod ledovcem je bazén, kde je i sauna a pára. Samozřejmě také můžete navštívit mnohé restaurace a bary.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 580 km
Autem po dálnici přes Mnichov/Salzburg a Innsbruck až do Landecku, zde odbočit směrem na Pfunds, v Prutzu 12 km za Landeckem další obdočka přímo do Kaunertal. Přístup k ledovci je po silnici přes vesničku Feichten. Dojedete až přímo k úpatí ledovce do výšky 2750 m. V zimě můžete zaparkovat i na dolním parkovišti u spodní stanice vleků ve výšce 2150 m. Posledních cca 26 km silnice je zpoplatněno mýtem. Samotný ledovec je vzdálen cca. 50 km od dálnice.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Monika
  Kaunertal
  02.02.2014 - 16:44

  Výborná lyžovačka i pro děti. Perfektní zážitek, doporučuji i vedlejší areál Fendels. Ski busy zdarma. Na Kaunertal je třeba mít řetězy, pokud zrovna nemáte auto 4x4. Žádné čekačky u lanovek, volné svahy.... super

 • Petr
  Maxa
  11.10.2013 - 13:24

  S tím čtením bych to moc nehroutil.
  Střediska běžně udávají, že tam leží na sjezdovkách 2m sněhu a člověk lyžuje na šutrech a trávě.
  Speciálně Rakušáci jsou v tomto lhaní mistři světa.

 • Maxa
  Kaunertal
  05.12.2012 - 15:04

  Lubosi - neumíte číst? Ptáte se "kolik je tam sněhu" a na stránce je to napsané??? Co se týká stěžovatelů na kotvy na Kaunertalu - zjistěte si o důvodu a jak je to se stavbami na ledovcích.... Jinak do Kauneratlu v sobotu odjíždíme podeváté, hlavní rada zní: pozor na poláky....

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm + ? = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Reiteralm je poledním vrcholem lyžařské houpačky, která vleky spojuje 4 vrcholy v okolí známého lyžařského střediska Schladming (Hauser Kaibling - Plainai - Hochwurzen - ...
Lyžování ve výškách: 800 - 1860 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %15 %78 %7 %