Reklama

základní
informace

Kaunertal - Kaunertaler Gletscher (2150 – 3160 m. n. m.)

Kaunertal je poslední, nejzápadnější ze všech tyrolských ledovcových údolí. Začíná kousek na za Landeckem a táhne se na jih až k hranicím s Itálii

V Kaunertalu se lyžuje na dvou místech - na ledovci Gepatsch, který leží na konci údolí až na hranicích s Itálií, a v menším areálu Fendels na začátku údolí.

Přes "kopec" sousedí Kauntertal s Otztalem, kde najdete střediska Solden a Obergurgl. Na druhou stranu je hlavní údolí Inntal se středisky Serfauss-Fiss- Ladis a Reschenpass - Nauders.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
20 + 10 + 6 = 36 / 36 km
Uměle zasněžováno: 22 %
Vleky:
5120
Celková kapacita: 12700 os/h

Srovnat Kaunertal - Kaunertaler Gletscher s ostatními středisky

Lyžování

Ledovec "Gepatsch" v Kaunertalu je o něco menší a o něco plošší než zbývající ledovce v Tyrolsku, ale také o mnoho méně navštěvovaný. Je velice oblíbený zejména mezi vyznavači snowboardu.

Lyžuje se na převážně severovýchodních svazích Weissseespitze (3518 m) a Karlesspitze (3260 m). Podél 2 hlavních vleků, z nichž levý je rozdělen mezistanicí, vedou široké sjezdovky - zpočátku náročnější, v dolní části plošší. Další široké dálnice jsou okolo vleků Nörderjoch úplně vlevo.

Náročný svah vede z vrcholu Karlesspitze, kam jezdí kotva. Jde o velmi členitou a zpočátku prudkou sjezdovku s mnoha terénními zlomy. Směrem do údolí pak vede klikatá červenomodrá sjezdovka pod přibližovacími 4sedačkami.

Snowboard

Na ledovci je rozsáhlý snowboard park s halfpipe (100 m), raily a skoky.

Kam na běžky

Na ledovci je ve výšce 2800 m cca. 5 km dlouhá trať, dalších přibližně 20 km stop najdete dole v údolí.

Kam zajít po lyžování

Ve vesničce Feichten pod ledovcem je bazén, kde je i sauna a pára. Samozřejmě také můžete navštívit mnohé restaurace a bary.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 580 km
Autem po dálnici přes Mnichov/Salzburg a Innsbruck až do Landecku, zde odbočit směrem na Pfunds, v Prutzu 12 km za Landeckem další obdočka přímo do Kaunertal. Přístup k ledovci je po silnici přes vesničku Feichten. Dojedete až přímo k úpatí ledovce do výšky 2750 m. V zimě můžete zaparkovat i na dolním parkovišti u spodní stanice vleků ve výšce 2150 m. Posledních cca 26 km silnice je zpoplatněno mýtem. Samotný ledovec je vzdálen cca. 50 km od dálnice.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? + jedna = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Sestriere - Via Lattea je rozsáhlá lyžařská oblast ležící na pomezí Itálie a Francie v jižních Alpách.Kromě Sestriere ji tvoří dalších 6 vesniček Pragelato, Claviere, Sa...
Lyžování ve výškách: 1350 - 2823 m.n.m
Délka sjezdovek: 400 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %24 %55 %21 %