Reklama

základní
informace

Klosters Madrisa (1124 – 2602 m. n. m.)

Společně s Zermattem a Sv. Mořicem patří Davos k nejznámějším a nejluxusnějším švýcarským střediskům. Punc exkluzivity získal nejen díky pravidelnému pořádání Světového ekonomické fóra, ale i díky přízni mnoha VIP hostů. Jedním z nich je i britský princ Charles. Lyžování je sice jen jednou z mnoha aktivit, kterým se můžete věnovat, ale rozhodně i lyžařská nabídka je na vysoké úrovni - společně se sousedním Klosters více než 250 km tratí.

Společně se sousedním Davosem patří Klosters do "extraligy" švýcarských středisek. Oproti většímu a slavnějšímu Davosu je sice Klosters menší a klidnější, ovšem stejně luxusní. Specialitou Klosters je orientace na rodiny, což dokládá udělení švýcarského certifikátu "Familien Wilkommen".


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
5 + 29 + 19 = 53 / 53 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
610
Celková kapacita: 6000 os/h

Srovnat Klosters Madrisa s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařské areály v okolí Davosu jsou rozprostřeny po obou stranách údolí a vleky propojují Davos se sousedním Klosters (12 km od Davosu).

Největší areál Strella - Parsenn - Gotschna leží na pravé (východní) straně údolí, jeho dominantou je vrchol Weissfluh (2844 m). Převážně náročnější sjezdovky o celkové délce 120 km se rozprostírají po celém hřebenu, nástupními body jsou Davos Platz, Davos Dorf a Klosters. Nejdelší sjezdovka vedoucí z Weissfluhu do Küblis měří 12 km s převýšením více než 2000 m. Bohužel návrat zpět pouze skibusem do Klosters.

Na druhé straně údolí naleznete další čtyři menší areály:

Madrisa (1887 - 2602 m.n.m.) - leží nad Klosters, odkud je přístupný kabinkou; nabízí hlavně freeridové skiroutes a mírnější upravované svahy vhodné pro rodiny s dětmi (cca. 30 km).
Jakobshorn (1540 - cca. 2500 m.n.m.) - přístupný z časti Davos Platz, sjezdovky všech obtížností (cca. 40 km), od závodní červené po mírné modré.
Pischa (cca. 1800 - 2700 m.n.m.) - nachází se v postranním údolí nad Davos Dorf, opět sjezdovky všech obtížností v délce cca. 15 km.
Rinerhorn (cca. 1550 - 2400 m.n.m.) - je to nejvzdálenější areál oblasti, nabízí sjezdovky celkové délce cca 35 km vedoucí z Nullisch Gratu do vesničky Glaris ležící v údolí 9 km nad Davos Platz.

Všechny areály jsou propojené skibusy.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • It's an awesome article in favor of all the internet viewers; they will take advantage from it I am sure.
    Where Can I Watch Adrift Online For Free Without Registration
    06.06.2018 - 11:41

    It's an awesome article in favor of all the internet viewers; they will take advantage from it I am sure.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - pět = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Lenk se nachází na jižním okraji kantonu Berner Oberland. Společně se sousedním Adelbodenem tvoří kvalitní areál, kde se každoročně pořádají závody Světového poháru. Naví...
Lyžování ve výškách: 1100 - 2200 m.n.m
Délka sjezdovek: 210 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %44 %46 %10 %