Reklama

základní
informace

Klosters Madrisa (1124 – 2602 m. n. m.)

Společně s Zermattem a Sv. Mořicem patří Davos k nejznámějším a nejluxusnějším švýcarským střediskům. Punc exkluzivity získal nejen díky pravidelnému pořádání Světového ekonomické fóra, ale i díky přízni mnoha VIP hostů. Jedním z nich je i britský princ Charles. Lyžování je sice jen jednou z mnoha aktivit, kterým se můžete věnovat, ale rozhodně i lyžařská nabídka je na vysoké úrovni - společně se sousedním Klosters více než 250 km tratí.

Společně se sousedním Davosem patří Klosters do "extraligy" švýcarských středisek. Oproti většímu a slavnějšímu Davosu je sice Klosters menší a klidnější, ovšem stejně luxusní. Specialitou Klosters je orientace na rodiny, což dokládá udělení švýcarského certifikátu "Familien Wilkommen".


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
5 + 29 + 19 = 53 / 53 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
610
Celková kapacita: 6000 os/h

Srovnat Klosters Madrisa s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařské areály v okolí Davosu jsou rozprostřeny po obou stranách údolí a vleky propojují Davos se sousedním Klosters (12 km od Davosu).

Největší areál Strella - Parsenn - Gotschna leží na pravé (východní) straně údolí, jeho dominantou je vrchol Weissfluh (2844 m). Převážně náročnější sjezdovky o celkové délce 120 km se rozprostírají po celém hřebenu, nástupními body jsou Davos Platz, Davos Dorf a Klosters. Nejdelší sjezdovka vedoucí z Weissfluhu do Küblis měří 12 km s převýšením více než 2000 m. Bohužel návrat zpět pouze skibusem do Klosters.

Na druhé straně údolí naleznete další čtyři menší areály:

Madrisa (1887 - 2602 m.n.m.) - leží nad Klosters, odkud je přístupný kabinkou; nabízí hlavně freeridové skiroutes a mírnější upravované svahy vhodné pro rodiny s dětmi (cca. 30 km).
Jakobshorn (1540 - cca. 2500 m.n.m.) - přístupný z časti Davos Platz, sjezdovky všech obtížností (cca. 40 km), od závodní červené po mírné modré.
Pischa (cca. 1800 - 2700 m.n.m.) - nachází se v postranním údolí nad Davos Dorf, opět sjezdovky všech obtížností v délce cca. 15 km.
Rinerhorn (cca. 1550 - 2400 m.n.m.) - je to nejvzdálenější areál oblasti, nabízí sjezdovky celkové délce cca 35 km vedoucí z Nullisch Gratu do vesničky Glaris ležící v údolí 9 km nad Davos Platz.

Všechny areály jsou propojené skibusy.

Okolí střediska

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
  • It's an awesome article in favor of all the internet viewers; they will take advantage from it I am sure.
    Where Can I Watch Adrift Online For Free Without Registration
    06.06.2018 - 10:41

    It's an awesome article in favor of all the internet viewers; they will take advantage from it I am sure.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

deset - ? = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Monterosa ski je lyžařský region v západní Itálii v regionu Aosta, leží na jižním úbočí masivu Monte Rosa. Jeho kulisou je tedy hradba mnoha čtyřtisícovek počínaje Matte...
Lyžování ve výškách: 1212 - 3260 m.n.m
Délka sjezdovek: 132 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %17 %71 %11 %