Reklama

základní
informace

Nauders Reschenpass (1394 – 2850 m. n. m.)

Nauders je klasická tyrolská vesnice ležící pod Reschenpassem, nedaleko hranic s Itálií a Švýcarskem. Tvoří jednu lyžařskou oblast s blízkými italskými středisky Schoeneben (cca. 20 km sjezdovek} a Haider Alm (cca. 15 km sjezdovek), spojení je skibusy. Samotné Nauders je středně velké a pestré, s dobrými sněhovými podmínkami.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
44 + 50 + 20 = 114 / 114 km
Uměle zasněžováno: 79 %
Vleky:
103110
Celková kapacita: 35000 os/h

Srovnat Nauders Reschenpass s ostatními středisky

Lyžování

Za obcí Nauders je nástupní stanice 6kabinky, která vyveze lyžaře rovnou do výšky 2.200 m k restauraci Bergkastel. Ta je centrálním bodem areálu.

Dále nahoru na vrchol Zirm (2.600 m) vede 8sedačka (!), pod níž jsou 2 široké červené dálnice. Z horní stanice na opačnou stranu je pak nádherný černý slalomák (škoda, že s kotvou).

Od restaurace Bergkastel vlevo se táhne traversová cesta kolem dětských vleků, později se napojí na pěknou červenou Gaissloch s kotvou.

Ze stejného místa jako vlek vyráží ještě sedačka o 700 m výše na horu Tschayeck. Kolem lanovky dolů se spouští černá a červená sjezdovka, jedny z nejhezčích v Nauders.

Do údolí vede červená trasa přerušovaná pár traversy od horní stanice kabinky, ze všech ostatních sjezdovek pak spojovací cesty (velmi šikovné řešení).

Italský areál Schöneben začíná nad vesničkou Reschen/Resia (cca. 6 km nad Nauders) na severním konci jezera Reschenpasssee. Po vyjetí kabinkou zde najdete pěkné široké carvingové tratě ve výškách 2000 - 2500 m.n.m. s převážně severní orientací. Jsou obsluhované 3 sedačkami.

Poslední areál Haider Alm / S. Valentino najdete na druhém konci jezera, je sice nejmenší, ale i tak zajímavý. Vleky vás dopraví na nejvyšší bod oblasti Seebodenspitze (2.859 m.n.m.), odkud je pěkný výhled na masiv Otztálských Alp.

Snowboard

U stanice Bergkastel je halfpipe, boardercross a funpark se skoky.

Kam na běžky

80 km, běžecký okruh Reschen-Rundloipe ve výšce 1.500 m vede do jižního Tyrolska a Engadiner Loipe do švýcarského Scuolu.

Kam zajít po lyžování

K relaxaci po celodenním lyžování můžete navštívit krytý bazén se saunou na břehu jezera v Graun. V Nauders jsou další 2 bazény v hotelech, squashové centrum, kuželkárna, fitness a samozřejmě množství barů a restaurací.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 590 km
Autem po dálnici přes Innsbruck,Imst až do Landecku, tam odbočíte na hlavní silnici směrem na Pfunds a po cca. 45 km dojedete do Nauders. Do Imstu lze také dojet přes Mnichov a Garmisch.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Nikola
  Bártová
  03.12.2014 - 15:54

  Je to super středisko,jsem ze ČR a je to tam báječné jak sjezdovky tak i hospůdky :):) doporučuji VŠEM :)

 • P Hruska
  3 - 6.2. 2014
  08.02.2014 - 16:31

  Nauders, Schoeneben, San Valentino - mensi strediska, ale super lyzovacka,spise pro zkusenejsi lyzare, prevazuji cerne a cervene sjezdovky, kvalitne upraveno, doporucuji.

 • Sarah
  lyžování únor 2013
  03.03.2013 - 18:54

  Byli jsme tam teď na lyžování - počásí úžasné, terény - sjezdovky upravené, středisko jak pro dobré-sportovní lyžaře i rekreační, lepší než S_F_L-kde jsou terény těžší a spíše pro experty, hodně lidí.
  Dále úžasný ledovec - Kaunertal, dostupný z Nauders osobním autem - příjemné lyžování za slunečného počasí.Tirolské Alpy jsou jedinečné.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

tři * ? = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %