Reklama

základní
informace

Nauders Reschenpass (1394 – 2850 m. n. m.)

Nauders je klasická tyrolská vesnice ležící pod Reschenpassem, nedaleko hranic s Itálií a Švýcarskem. Tvoří jednu lyžařskou oblast s blízkými italskými středisky Schoeneben (cca. 20 km sjezdovek} a Haider Alm (cca. 15 km sjezdovek), spojení je skibusy. Samotné Nauders je středně velké a pestré, s dobrými sněhovými podmínkami.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
44 + 50 + 20 = 114 / 114 km
Uměle zasněžováno: 79 %
Vleky:
103110
Celková kapacita: 35000 os/h

Srovnat Nauders Reschenpass s ostatními středisky

Lyžování

Za obcí Nauders je nástupní stanice 6kabinky, která vyveze lyžaře rovnou do výšky 2.200 m k restauraci Bergkastel. Ta je centrálním bodem areálu.

Dále nahoru na vrchol Zirm (2.600 m) vede 8sedačka (!), pod níž jsou 2 široké červené dálnice. Z horní stanice na opačnou stranu je pak nádherný černý slalomák (škoda, že s kotvou).

Od restaurace Bergkastel vlevo se táhne traversová cesta kolem dětských vleků, později se napojí na pěknou červenou Gaissloch s kotvou.

Ze stejného místa jako vlek vyráží ještě sedačka o 700 m výše na horu Tschayeck. Kolem lanovky dolů se spouští černá a červená sjezdovka, jedny z nejhezčích v Nauders.

Do údolí vede červená trasa přerušovaná pár traversy od horní stanice kabinky, ze všech ostatních sjezdovek pak spojovací cesty (velmi šikovné řešení).

Italský areál Schöneben začíná nad vesničkou Reschen/Resia (cca. 6 km nad Nauders) na severním konci jezera Reschenpasssee. Po vyjetí kabinkou zde najdete pěkné široké carvingové tratě ve výškách 2000 - 2500 m.n.m. s převážně severní orientací. Jsou obsluhované 3 sedačkami.

Poslední areál Haider Alm / S. Valentino najdete na druhém konci jezera, je sice nejmenší, ale i tak zajímavý. Vleky vás dopraví na nejvyšší bod oblasti Seebodenspitze (2.859 m.n.m.), odkud je pěkný výhled na masiv Otztálských Alp.

Snowboard

U stanice Bergkastel je halfpipe, boardercross a funpark se skoky.

Kam na běžky

80 km, běžecký okruh Reschen-Rundloipe ve výšce 1.500 m vede do jižního Tyrolska a Engadiner Loipe do švýcarského Scuolu.

Kam zajít po lyžování

K relaxaci po celodenním lyžování můžete navštívit krytý bazén se saunou na břehu jezera v Graun. V Nauders jsou další 2 bazény v hotelech, squashové centrum, kuželkárna, fitness a samozřejmě množství barů a restaurací.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 590 km
Autem po dálnici přes Innsbruck,Imst až do Landecku, tam odbočíte na hlavní silnici směrem na Pfunds a po cca. 45 km dojedete do Nauders. Do Imstu lze také dojet přes Mnichov a Garmisch.

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Nikola
  Bártová
  03.12.2014 - 14:54

  Je to super středisko,jsem ze ČR a je to tam báječné jak sjezdovky tak i hospůdky :):) doporučuji VŠEM :)

 • P Hruska
  3 - 6.2. 2014
  08.02.2014 - 15:31

  Nauders, Schoeneben, San Valentino - mensi strediska, ale super lyzovacka,spise pro zkusenejsi lyzare, prevazuji cerne a cervene sjezdovky, kvalitne upraveno, doporucuji.

 • Sarah
  lyžování únor 2013
  03.03.2013 - 17:54

  Byli jsme tam teď na lyžování - počásí úžasné, terény - sjezdovky upravené, středisko jak pro dobré-sportovní lyžaře i rekreační, lepší než S_F_L-kde jsou terény těžší a spíše pro experty, hodně lidí.
  Dále úžasný ledovec - Kaunertal, dostupný z Nauders osobním autem - příjemné lyžování za slunečného počasí.Tirolské Alpy jsou jedinečné.

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

dva + sedm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Pec pod Sněžkou je jedno z nejznámějších českých lyžařských středisek, nachází se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka. Pec pod Sněžkou je obklopena překrásnou pří...
Lyžování ve výškách: 830 - 1215 m.n.m
Délka sjezdovek: 10 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %36 %64 %0 %