Reklama

základní
informace

Val Senales - Schnalstal (2011 – 3258 m. n. m.)

Val Senales neboli Schnalstal je jediné jihotyrolské středisko s celoročním lyžařským provozem. Nachází se při hranici s Rakouskem v Oetztalských Alpách. Samotný ledovec pod vrcholem Grawand (3.212 m) je velmi široký, se slalomákem i klasickými modrými dálnicemi.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
8 + 11 + 16 = 35 / 35 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
4440
Celková kapacita: 14882 os/h

Srovnat Val Senales - Schnalstal s ostatními středisky

Lyžování

Na konci údolí Val Senales leží hotelová víska Kurzras (2.011 m), ze které jezdí visutá kabina přímo na vrchol ledovce Grawand (3.212 m). Tento je široký cca 300 m, přičemž přímo od stanice se nastupuje na slalomák, na mírnější tratě se traverzuje dále.

Po ledovci se jezdí 4-sedačkou (červené tratě) nebo vleky (modré). Pod ledovcem je ještě krátký padák vedoucí k horské chatě Bella Vista. Odtud se lze sedačkami vrátit k ledovci nebo vyjet na nejvyšší bod areálu Hintereis (3.258 m) na opačném jižním svahu. Tady vede zpět velmi pěkná dvouapůlkilometrová, místy prudká, červená sjezdovka. Kolem se kroutí i její mírnější varianta.

Nazpátek do údolí se sjíždí po Pašeráckém sjezdu (Schmugglerabfahrt) - 8 km, 1.200 m převýšení. V prostřední části jsou to úzké přejezdové cesty ve skalách, ke konci se prudce lomí a dojezd ke kabině je černá sjezdovka.

Opravdoví fajnšmekři, kteří jsou rádi první na sjezdovce, mohou bydlet přímo na ledovci ve výšce 3000 m v hotelu Grawand, který je nejvýše položeným hotelem v Evropě.

Snowboard

Na ledovci je snowboard park s halfpipe.

Kam na běžky

V okolí je 20 km tras, 15 km z nich na ledovci ve výškách 2800 - 3000 m.

Kam zajít po lyžování

Přímo v Kurzras je několik restaurací a barů v místních hotelech a penzionech. Nabídka ovšem není nikterak široká.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 740 km

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Karel
  lyžování koncem sezony
  12.04.2018 - 11:43

  máte někdo zkušenost, jak to tam vypadá na přelomu duben/květen? V nabídce CK je ještě termín 28.4.-5.5.2018. Lyžuje se jenom na ledovci ? Letos je zatím sněhu dost

 • DAVID KAŠPAR
  LEDOVEC SCHNALSTAL -4/2017
  14.04.2017 - 19:54

  Hledali jsme ledovec,ke kterému nebudeme muset dojíždět autem,a to Schnalstal splňuje do puntíku.Hotel 50m od spodní lanovky,která Vás vyveze do výšky 3200m.
  Ledovec není velký,ale to nám vůbec nevadilo.Sjezdovky poloprázdné,upravené,počasí skvělé,takže super lyžovačka za dobré peníze.
  Rovněž ubytování musím chválit,polopenze ze které si musí vybrat každý.
  Bazén 25m v ceně,rovněž fitness.Wellness za poplatek.
  Wifi je jediné co by měli posílit,kdo potřebuje občas pracovat,mrknou na mail,tak je to celkem peklo.
  Celkově ale absolutní spokojenost,pravděpodobně se vrátíme.

 • Pepino
  Val Senales 2017
  22.02.2017 - 21:03

  Tak Val Senales musím jedině doporučit :) byli sme zde na konci ledna.. sjezdovky perfektně upravené a vydrželo to tak celý den...lidí opravdu velice málo!!! nikdy sem to nezažil abych jezdil na sjezdovce sám...žadná velká zima nás nezastihla max -10 ale týden před bylo nahoře -25 :D:D ale také svítilo slunce...doporučuji i druhou stranu Senales kde se jezdí do cca 2500mnm take pěkné sjezdovky a upravené...zde má být postavena do konce roku 2017 nová kabina :) jinak černá sjezdovka z Gravandu do Senales je spíše červená tak se dá jezdit i s dětma...takže dovolená super :)DOPORUČUJI!!!

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

osm - ? = nula
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Flaine je hlavní středisko oblasti Grand Massif, která leží v severních Savojských Alpách mezi Chamonix a Ženevou. Grand Massif je rozčleněn na 4 hlavní ubytovací oblasti...
Lyžování ve výškách: 800 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 265 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %19 %72 %9 %