Reklama

základní
informace

Alpe di Siusi - Seiser Alm (1600 – 2100 m. n. m.)

Alpe di Siusi / Seiser Alm je jednou z největších náhorních plošin v Dolomitech. Leží nad známým lyžařským údolím Val Gardena, se kterým ji spojují dvě kabinky. Seiser Alm sice neleží na hlavním okruhu Sella Ronda, ale rozhodně stojí za návštěvu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
8 + 50 + 2 = 60 / 60 km
Uměle zasněžováno: 100 %
Vleky:
52130
Celková kapacita: 20800 os/h

Srovnat Alpe di Siusi - Seiser Alm s ostatními středisky

Lyžování

Lyžařský arál je přístupný přímo ze St.Ulrichu / Ortisei nebo ze Seis / Suisi. Odtud míří kabinky přímo na Seiser Alm, největší louku v Alpách ležící pod majestátní severní stěnou masivu Langkofelu/Sasso Lungo.

To napovídá, že šťastní tu budou především ti, kteří se lyžovat učí nebo se prostě jen rádi sklouznou. Sice většina z 60 km sjezdovek je označena červenou barvou, ale o žádné náročné sjezdy rozhodně nejde. Lyžařský areál je uspořádán do hvězdice, během půl dne ho můžete celý objet.

Ke komfortu lyžování přispívají i přepravní zařízení - většinou se jedná o moderní sedačky.

Snowboard

Přímo nad vesničkou Alpe di Siusi je 1,5 km dlouhý Snowboard Fun Park Laurin - half-pipe 110 m, quarterpipe, raily a různé skoky.

Kam na běžky

Přímo na plošině Seiser Alm je 60 km upravovaných okruhů, většinou 2 stopy + prostor pro bruslení. Další okruhy na vás čekají v samotném údolí Val Gardena.

Kam zajít po lyžování

Centrem zábavy jsou městečka ležící v hlavním údolí Val Gardena - především S. Ulrich, popřípadě Selva či Ortisei. V Ortisei můžete navštívit i nový wellness areál "Mar Dolomit" - k dispozici je v něm krytý 25 m dlouhý bazén, venkovní vyhřívaný bazén + několik saun a výřivek. Samotná největší alpská louka přeje kromě lyžování i sáňkování. Několik drah vede z pahorků Puflatsch, Spitzbühl, Monte Piz nebo Florian.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 670 km
Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck (550 km) a průsmyk Brenner (580 km), po 50 km italské dálnice A22 odbočka u Klausenu na Val Gardenu po silnici SS242. Po půlhodince přijíždíte do města Ortisei/St. Ulrich (660 km), kousek za ním odbočíte na Kastelruth a vystoupáte do Alpe di Siusi.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Jarík
  Val Gardena/Alpe di Siusi
  31.03.2015 - 10:43

  Val Gardena/Alpe di Siusi je síce jedno z najdrahších stredísk v Taliansku,
  ale patrí medzi top strediská nielen v Dolomitoch ale v celej Europe. Sú tu trate všetkých náročností/pre náročných tak aj pre deti/.Na jeden skipass/Val Gardena-Alpe di Siusi/ lyžujete 170 km tratí.Priame napojenie na SELLA RONDU je tak isto výhoda/nutný skipass Dolomity Superski/Zalyžovať sa dá dobre aj inde,ale nádherná scenéria dolomitiov je skrátka neopakovatelná.
  Úchvatné pohľady na Saslong,Sellu,Sciliar... a popri tom vynikajúce lyžiarske podmienky a služby to stojí za to znova sa sem vrátiť. Kto toto stredisko navštívy určite ľutovať nebude/samozrejme musí výjsť počasie/.Pre mňa TOP!!!

 • karel
  Val Gardena
  26.03.2015 - 19:52

  Je mi téměř sedmdesát. Mám objeté všechna střediska Dolomit, celé Val di Solle, Apricu, Catarinu, Bormio, Livino, Madesimo. Zde jsem byl poprvé a naposled. Drahé středisko a lyžařsky nic-moc. Kdo chce zde zažít vrchol pohody, nechť se projde přes Ortisei s lyžemi na zádech.

 • bobo
  Alpe di siusi
  02.01.2015 - 08:59

  Nejlepší lyžování v Dolomitech.Jezdím sem už 20 let a neměním.Chce to skipas Dolomity superski

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

šest + tři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou ...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2450 m.n.m
Délka sjezdovek: 40 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %