Reklama

základní
informace

Eisacktal Gitschberg - Jochtal (1371 – 2510 m. n. m.)

Gitschberg - Jochtal leží hned na začátku údolí Pusteria nad městečkem Muhlbach / Rio di Pusteria cca. 40 km na jih od Brennerského průsmyku. Skoro až do areálu Gitschberg Jochtal tak dojedete po hlavní transalpské dálnici. Celkových 42 km tratí je rozděleno v poměru 50/50 do dvou částí nově propojených kabinkou - Gitschberg a Jochtal / Vals.

Areál je členem sdružení Dolomiti Superski, takže si můžete zakoupit společný skipas s přístupem na neuvěřitelných 1200 km tratí rozesetých ve 12 areálech. Ovšem nejbližším sousedem Gitschbergu je naproti přes údolí areál Plose - Brixen se 43 km sjezdovek, tento areál můžete navštívit v rámci skipasu Eisacktal / Vallé Isarco.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
15 + 20 + 7 = 42 / 42 km
Uměle zasněžováno: 71 %
Vleky:
544
Celková kapacita: 9500 os/h

Srovnat Eisacktal Gitschberg - Jochtal s ostatními středisky

Lyžování

V areálu Gitschberg se lyžuje na převážně jižních svazích hory Gitsch (2.510 m.n.m.). Přístup do areálu je buď přímo z údolního městečka Muhlbach / Rio di Pusteria kabinkou (a přejezdem/přechodem přes parkoviště), nebo můžete autem vyjet až do vesničky Meranzen/Maranza (1.414 m) a odtud pokračovat 2 úseky kabinky až do výšky 2.210 m.n.m.

Na samý vrchol Gitschberg lze vyjet dalšími dvěma sedačkami a dolů se můžete vydat dolů po široké červené carvingové dálnici, která je poměrně členitá a občas se stává modrou, hlavně na dojezdu. Celkové převýšení až do Meranzenu je přes 1000 m. Kromě sjezdovek podél kabinky pak můžete zkusit ještě jednu černou a modrou - obě obsluhované vleky nad hranicí lesa.

Kdo se nabaží sjezdu z Gitschbergu, tak se vydá do propojeného areálu Jochtal - doveze ho tam nová kabinka vedoucí až k dolní stanici v areálu Jochtal. Nebo po prvním úseku můžete vystoupit na hřebenu ve výšce 1.800 m a zbytek dojet na lyžích.

V samotném areálu Jochtal najdete 2 sedačky, jednu kabinky a jeden vlek - obsluhují několik sjezdovek všech stupňů obtížnosti (včetně krátkých "černých padáků"). Kdo by se nechtěl vydat nahoru, může zůstat dole - poblíž dolní stanice Jochtal jsou ještě kratší vleky s cvičnými loukami a dětským hřištěm.

Snowboard

V areáu Gitschberg je u dolní stanice v Meransenu Funpark KASER GITSCHBERG s několika překážkami a skoky.

Kam na běžky

U dolní stanice jak v Meransenu, tak v Jochtalu je upravovaný okruh pro běžkaře.

Kam zajít po lyžování

Ve vesničkách v bezprostředním okolí lyžařských středisek můžete po lyžování zajít většinou do baru nebo restaurace, případně zkusit některou ze sáňkařských drah. Pro relaxaci zvolte nově otevřený Alpinpool Meransen s krytým bazénem a saunami.

Širší apres-ski možnosti nabízí blízký Brixen - zejména doporučujeme návštěvu wellness centra Acquarena Brixen, které je považováno za jedno z nejlepších v celé oblasti Sudtirol.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Holoubek
  lyžování a ubytování
  10.03.2016 - 15:57

  Velmi příjemné středisko ale musí přát počasí,Meransen supr ubytování hotel Hofer se saunou a bazenem kousek od nástupu na lanovku(700m).Začátek března 2016 supr lyžovačka.

 • Tomáš
  Eisacktal Gitschberg - Jochtal
  23.02.2015 - 18:41

  Nemá někdo novou zkušenost?

 • fes
  rano upravene po nocnim snezeni
  12.03.2013 - 11:55

  Vyborna zkusenost z Jochtal: sjezdovky rano upravene: po nocnim snezeni rano krasny manchester.

  Uplne opacna spatna zkusenost ze stejneho dne ze sousediciho strediska Gitcher: rano sjezdovky neupravene po nocnim snezeni. Rano- po hodine jezdeni velke muldy z nocniho neupraceneho snehu!

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

? - jedna = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

V blízkosti Ženevského jezera na pomezí Švýcarska a Francie leží největší lyžařská oblast světa Portes du Soleil - Slunečná brána. Vznikla propojením celkem 14 středisek ...
Lyžování ve výškách: 950 - 2277 m.n.m
Délka sjezdovek: 650 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %26 %58 %15 %