Reklama

základní
informace

Hochzeiger (1450 – 2450 m. n. m.)

Hochzeiger je středně velké středisko ležící ve známém lyžařském údolí Pitztal, které je známé zejména svým ledovcem. Hochzeiger leží hned na začátku údolí nad vesničkou Jerzens, cca. 15 km od městečka Imst, kde se sjíždí z dálnice. Středisko Hochzeiger se zaměřuje především na rodiny s dětmi. Na své si zde přijdou i příznivci snowboardingu.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
10 + 22 + 8 = 40 / 40 km
Uměle zasněžováno:
Vleky:
414
Celková kapacita: 15200 os/h

Srovnat Hochzeiger s ostatními středisky

Lyžování

Středisko nabízí zejména mírně a středně náročné sjezdové tratě, které se vinou po jihozápadním úbočí hory Hochzeiger. Nicméně najdete zde i náročnější tratě - jedna z nich nese jméno zdejšího slavného závodníka Benniho Raicha. Pravdou ale zůstává, že lyžařské středisko Hochzeiger je vhodné zejména pro rodiny s dětmi.

Snowboard

U dolní stanice vedle vleku Liss se nachází snowpark s 15 skoky a překážkami. U mezistanice ve výšce 2.000 m.n.m. se v sezóně upravuje halfpipe.

Kam zajít po lyžování

Kromě lyžování a několika obligátních restaurací přímo v areálu si můžete užít 6 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhu. V blízké vesničce Wens ležící přímo v údolí pod střediskem je pak Freizeitzentrum s dvěma krytými halami a kuželkovou dráhou. Bohužel veřejný wellness areál není v údolí Pitztal k dispozici, za relaxací musíte vyrazit do některého z místních hotelů. Nejvíce možností pro aktivní vyžití po lyžování najdete ve sportovním centru v Imstu (40 km od ledovce). V centru je největší lezecká hala v Rakousku. Kromě toho tam najdete termální koupaliště, hřiště a kurty, park pro skateboard a inliny s U-rampou.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

devět - devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

ski
atlas

Obereggen je lyžařskou oblastí ležíci v sousedství známějšího Val di Fiemme. Areál s celkem 44 km tratí nad Obereggen nazvaný Ski Center Latemar vleky propojuje tři lokal...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2300 m.n.m
Délka sjezdovek: 47 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %57 %15 %