Reklama

základní
informace

Obergurgl - Hochgurgl (1800 – 3080 m. n. m.)

Obergurgl a Hochgurgl, dvě nedávno porpojená střediska, leží "na konci" Otztálského údolí, 11 km za Soldenem až téměř na rakousko-italské hranici. Vysoká nadmořská výška a severozápadní orientace svahů zajišťují dobré sněhové podmínky, relativní odlehlost je zase zárukou klidu a volnosti na sjezdovkách.


reklama

Lyžařské možnosti

Sjezdovky:
35 + 55 + 20 = 110 / 110 km
Uměle zasněžováno: 91 %
Vleky:
9780
Celková kapacita: 39400 os/h

Srovnat Obergurgl - Hochgurgl s ostatními středisky

Lyžování

Středisku dominuje masiv třítisícovek Schermerspitze (3117 m) a Hochfirstu (3405 m), na jejichž svazích se nacházejí nejen sjezdovky všech obtížností ale i freeridové terény. Zejména v oblasti Obergurgl jsou náročné červené i černé. Areál má dvě části propojené unikátní horizontálně vedenou kabinou.

Snowboard

Jak v Hochgurglu (pod Wurmkogelem), tak v Obergurglu (u Festkogelhutte) jsou k dispozici halfpipe.

Kam na běžky

V okolí jsou 3 okruhy (12 km) vedené ve výšce 1800 m.

Kam zajít po lyžování

Nejvíce možností pro příjemnou relaxaci po lyžování nabízí aquaparky ležící níže v údolí Otztal. Přímo v Soldenu je moderní Aquapark (Freizeit Arena - sauny, bazén v podobě obrovské nerezové "vany" a tobogány, využít lze i kurt na tenis). V Soldenu najdete samozřejmě také spoustu restaurací a barů. V Langenfeldu (14 km pod Soldenem) je další lázeňský komplex Aqua Dom s termálními prameny.

Dopravní dostupnost

Vzdálenost z Prahy: 600 km
Autem po dálnici přes Innsbruck až ke sjezdu Otztal před Imstem a dále po silnici přes Oetz a Solden do Obergurglu (cca 50 km od dálnice).

Trasu přímo z vašeho bydliště si můžete spočítat zde.

Okolí střediska

Střediska nacházející se v blízkosti

Ubytování v blízkosti střediska

Komentáře ke středisku

Autor
Nadpis
Datum
 • Honza
  lyže
  28.01.2017 - 21:04

  Poslední lednový víkend, ježdění skvělé, málo lidí, tratě přiměřeně sportovní, ale ne těžké. Perfektní dva dny lyžování ráno sníh zmrzlý, odpoledne tak akorát povolený, prostě paráda. V kombinaci ze Soeldnem je to skvělá kombinace. Čtvrtek a pátek v Soeldnu, na víkend přesun do Obergurglu kam ani v sobotu nedojelo moc lidí, vřele doporučuju.

 • Petr
  Lyžování
  24.03.2015 - 16:28

  Byli jsme 18.3.2015 - 22.3.2015 a navštívili Solden, Hochgurgl + Obergurgl.
  Solden super turistika na lyžích, rozlehlé středisko, tratě pro každého, víc lidí.
  Hochgurgl mne nadchl, fronty nebyly, lidí tak akorát, ale hlavně bezva lyžování na kvalitním sněhu, široké sjezdovky, když ještě vyjde počasí, není co řešit :-)

 • Kulhánková
  Lyžování
  18.03.2011 - 20:06

  Středisko jsme navštívili 15. 3. 2011 a podle komentářů se těšili na prázdné sjezdovky bez front. Fronty nebyly. Kapacita je obrovská, ovšem sjezdovky totálně přeplněné, jízda připomínala prodírání se lesem, ale lidí. Můj osobní termín je "želví polévka". Husto, rozježděný terén, všude kolem plno želv. Naopak Solden a Otztal velmi dobré.

Recenze ubytovacích zařízení

Přidat nový komentář nebo recenzi ubytování

pět * dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

související
články

ski
atlas

Areál Hochficht se nachází na rakouské straně Šumavy "přes kopec" od Lipenské přehrady. Hochficht svůj název nosí po nejvyšším kopci areálu - Hochficht (Smrčina 1.338 m.n...
Lyžování ve výškách: 930 - 1338 m.n.m
Délka sjezdovek: 20 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %45 %50 %5 %